Як зняти матрицю з ноутбука.

Заміна матриці на ноутбуці досить складний процес, який краще всього довірити фахівцям сервісного центру. Однак якщо ви вирішили зробити це самостійно, будьте гранично уважні і обережні, щоб не пошкодити комп'ютер.
Вам знадобиться
  • - викрутка.
Інструкція
1
Підготуйте робочу поверхню таким чином, щоб не допустити втрати дрібних деталей. Завершіть роботу ноутбука, відключіть його від джерела живлення, витягніть батарею.
2
Зніміть спеціальні заглушки з кріпильних елементів корпусу матриці, для цього обережно подденьте їх за допомогою викрутки або іншого схожого предмета. Збережіть їх, щоб не втратити надалі. Те ж саме стосується до всіх дрібним деталям ноутбука.
3
Відкрутіть кріпильні елементи кришки комп'ютера на зворотній стороні. Від'єднайте шлейфи наявних усередині пристроїв, відкрутіть кріплення від клавіатури і зніміть її, від'єднавши шлейф від системної плати. Видаліть верхню панель над нею, підчепивши плоскою викруткою. Будьте обережні з цією деталлю, оскільки її дуже легко зламати, також постарайтеся не пошкодити краю ноутбука. Від'єднайте всі наявні шлейфи підключення монітора до материнської плати.
4
Відкрутіть всі наявні болти з корпусу монітора. Зніміть його частини, якщо потрібно, скористайтеся для цього плоскою викруткою, проте врахуйте, що деякі моделі можуть бути склеєні по краях, в цьому випадку вам доведеться скористатися послугами сервісного центру. Якщо ви все-таки спробуєте це зробити самостійно, ви можете поламати стінки корпусу, при цьому так і не відкривши вміст.
5
В обов'язковому порядку від'єднайте шлейф підключення від матриці, притримуючи його за основу. Знайдіть інвертор ноутбука, це чіп зеленого кольору, який відповідає за розподіл потужності монітора. Він знаходиться між екраном монітора і лампами підсвічування. Акуратно від'єднайте дроти, що йдуть від нього.
6
Для того щоб поставити нову матрицю в монітор ноутбука, виконайте послідовність у зворотному порядку. Будьте гранично акуратні з матрицею, це дуже дорога деталь комп'ютера.
Зверніть увагу
Багато деталей моделі Apple і Sony скріплені за допомогою клею.
Корисна порада
Перш, ніж проводити заміну матриці, переконайтеся в тому, що корпус монітора розбирається.