Як виростити лаврове дерево.

У Стародавній Греції і Стародавньому Римі лавр вважався найбільш шанованим рослиною. З його гілок робили вінки, якими нагороджували великих людей, поетів і переможців. Сушене листя лавра використовують в кулінарії, їх додають при варінні супів, приготуванні маринадів і гасінні. Однак це дерево цілком можливо виростити в звичайній квартирі і використовувати свіже листя зі свого власного лавра.
Інструкція
1
Лаврове дерево можна виростити з насіння, за допомогою живців або кореневих нащадків, причому при розмноженні насінням він найкраще звикає до кімнатних умов.
2
Висівайте насіння в кінці лютого або на початку березня в ємності з живильним грунтом (для цього цілком підійде і готовий грунт для розсади або декоратівноліственних рослин). Температура для проростання повинна бути не нижче вісімнадцяти градусів. Як тільки з'являться два листа, розсадите сіянці на відстані 2х2 см або в окремі горщики. Регулярно поливайте і обприскуйте їх.
3
Якщо ви вирішили виростити лаврове дерево з живців, то наріжте їх в навесні з неодревесневевшіе пагонів, на яких є два або три міжвузля. Довжина живців не повинна перевищувати 6-8 см. Видаліть кілька листів перед посадкою, а що залишилися - укоротите. Нижню частину черешка не відрізані повністю, а частково відірвіть, щоб у нижнього вузла утворилася «пяточка», що сприятиме кращому утворенню коріння. Посадіть живці в крупнозернистий пісок під кутом 45 градусів.
4
Нащадки, зростаючі від коріння рослини, відокремте при пересадці і висадіть в маленькі горщики.
5
Хоча лавр - рослина досить невибаглива, але все ж воно більше любить сонячні місця. Крім того, його слід притіняти від прямих сонячних променів і періодично повертати по відношенню до джерела світла, щоб крона куща розвивалася правильно.
6
До п'ятирічного віку щорічно пересаджують лавр, а потім робіть це один раз на три роки. Грунтосуміш складайте з дернової землі, крупнозернистого піску і листового перегною (у пропорції 2: 1: 1). Обов'язково зробіть дренаж на дні горщика з битої цегли або черепків. Ємність для посадки лавра виберіть невелику, при пересадці новий горщик повинен бути більше старого на пару сантиметрів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YJ7sN1cl-n0