Як виростити хризантеми з насіння.

Хризантема - дуже витончене і красиве напівкущова рослина, що є справжньою окрасою квітника восени, так як цвіте практично до перших заморозків. Це рослина не примхливо, і для її вирощування не потрібно докладати великих зусиль.
Вам знадобиться
  • - насіння хризантеми;
  • - невеликі горщики;
  • - грунт.
Інструкція
1
Найчастіше з насіння вирощують лише кілька видів однолітніх хризантем і мелкоцветкові корейські хризантеми, інші види розмножують живцями або поділом куща.
2
Однорічні хризантеми посійте в травні одразу у відкритий грунт. Однак, якщо ви бажаєте, щоб цвітіння настало якнайшвидше, то вирощуйте квітка через розсаду.
3
Семена багаторічних хризантем посійте в кінці січня - початку лютого, тому що сіянці розвиваються не дуже швидко, і якщо посіяти їх пізніше, то цвітіння настане лише тільки на другий рік.
4
Для посіву будь-яких хризантем підійде легкий грунт. Складіть грунтосуміш з листової землі, перегною і піску, в пропорції 2: 1: 1. на дно ємності під розсаду насипте дренаж з гравію або керамзиту.
5
Посійте насіння однорічних хризантем на глибину 0,5 - 1 сантиметр, а корейських - поверхнево, не варто закладати їх у ґрунт. Сходи з'являться через десять-чотирнадцять днів. Сіянці до висадки у відкритий грунт вирощуйте при температурі не вище вісімнадцяти градусів. Не допускайте пересушування ґрунту. Обприскуйте рослинки теплою відстояною водою з пульверизатора. Як тільки сіянці зміцніють, распікіруйте їх в окремі горщики або пластикові стаканчики.
6
Розсаду висаджуйте в квітник в кінці травня-початку червня. Місце виберіть сонячне, відкрите. Їм потрібна родючий грунт, крім того, ці квіти не люблять застою води. Врахуйте ці чинники перед висадкою молодих рослин.
7
У перший рік корейські хризантеми, вирощені з насіння, найкраще восени викопати і зберігати до весни в підвалі. У наступні роки їх можна залишати на зиму у відкритому грунті, так як вони добре зимують під снігом без додаткового укриття.
8
Однак часто трапляється так, що часто зимували у відкритому грунті корейські хризантеми, втрачають свої сортові властивості або гинуть. Тому що сподобалися сорти хризантем краще розмножувати живцюванням і викопувати на зиму.