Як говорити різними голосами.

Вміти говорити різними голосами необхідно не тільки розвідникові. В значно більшій мірі стане в нагоді цей навик коміку, пародисту, артистові оригінального жанру. Здійснити зміна голосу можна як власними силами, так і з використанням технічних засобів.
Інструкція
1
Якщо у вас широкий діапазон голосу, спробуйте просто говорити занадто високо чи низько. Врахуйте, проте, що якщо занадто довго говорити дуже високо, голосові зв'язки можуть втомитися.
2
Якщо у вас зберігся котушковий магнітофон, на якому можна перемикати швидкості, перед вами - готовий апарат для зміни голосу. Щоб отримати високу тональність, відтворюйте запис на більшій швидкості, ніж та, на якій вона здійснювалася. Для отримання низької тональності вчините навпаки. Але пам'ятайте, що у всіх випадках буде змінюватися не тільки тональність, а й темп мови.
3
За відсутності котушкового магнітофона скористайтеся кишеньковим диктофоном на мікрокасету або звичайних касетах. Такі прилади зазвичай дозволяють вибирати одну з двох швидкостей, на відміну від касетних магнітофонів і магнітол, в яких такої функції взагалі немає.
4
Дуже зручним і простим приладом для зміни голосу є музичний інструмент Казу (kazoo). Якщо у вас його ще немає, заклейте пластмасову трубку з одного боку тонкої паперової мембраною, а збоку зробіть маленький отвір. Говоріть або співайте в трубку з боку, протилежного отвору, і ваш голос зміниться до невпізнання, при цьому, тональність залишиться незмінною.
5
Скористайтеся прийомом, який колись практикувався підпільними перекладачами відеофільмів. Надіньте на ніс прищіпку. Вона повинна стискати його з невеликим зусиллям, щоб не завдавати болю. Але пам'ятайте, що дихати доведеться ротом, а це шкідливо. Тому зміна голосу цим способом можна здійснювати лише в приміщенні, де повітря чисте і тепле, а тривалість досвіду в будь-якому випадку не повинна перевищувати декількох хвилин.
6
Більшу свободу у виборі ефектів при зміні голосу відкриває комп'ютер. Спробуйте, наприклад, використовувати програму Audacity. Дуже цікавий у ній, зокрема, ефект, що імітує спів хором. Але пам'ятайте, що якими б способами ви не змінювали голос, за допомогою професійної апаратури співробітники спецслужб завжди зможуть визначити, що він належить саме вам. Тому не використовуйте жоден з описаних вище методів ні для яких інших цілей, окрім артистичних.