Як скласти шари.

Можливість створення і редагування зображень, розбитих на шари - один з найпотужніших інструментів сучасних графічних редакторів. Він би багато втратив у своїй ефективності, якби не існувало можливості вибірково об'єднувати такі верстви. У графічному редакторі Adobe Photoshop способів з'єднання шарів більш ніж достатньо.
Інструкція
1
Запустіть графічний редактор і включіть в його інтерфейсі відображення панелі шарів, якщо її немає у вікні програми. Для цього потрібно відкрити в меню розділ «Вікно» і вибрати пункт «Шари» або просто натиснути клавішу f7. Потім відкрийте або створіть документ з усіма верствами, які слід об'єднати.
2
Якщо з'єднати потрібно тільки два шари, що лежать один над іншим в панелі шарів, то клікніть верхній з них правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню рядок «Об'єднати з попереднім». Цій команді відповідає поєднання клавіш ctrl + e. Якщо потрібні шари розміщені не на суміжних рядках, то нижній можна попередньо перетягнути мишкою впритул до верхнього.
3
Якщо об'єднати потрібно абсолютно всі видимі шари, то клацніть по будь-якому з них правою кнопкою і виберіть в контекстному меню рядок «Об'єднати видимі». Для цієї команди можна використовувати поєднання гарячих клавіш shift + ctrl + e.
4
Якщо потрібно об'єднати групу шарів, розміщених на різних несуміжних рівнях в панелі інструментів, то спочатку позначте всі потрібні шари. Зробити це можна перещелкав їх все лівою кнопкою миші, утримуючи клавішу ctrl. Після цього натисніть праву кнопку миші і в контекстному меню виберіть рядок «Об'єднати шари».
5
Якщо необхідно об'єднати групу шарів, хоча б один з яких є текстом, фігурою або об'єктом іншого типу, відмінного від звичайного зображення, то такі верстви треба попередньо підготувати. Клацніть Лейер правою кнопкою миші і виберіть у меню пункт «Растеризувати шари». Після цього об'єднувати шари можна звичайним способом.
6
Збережіть відредагований документ у форматі psd, якщо плануєте вносити зміни в шари і далі. Якщо цього не буде потрібно, то використовуйте поєднання гарячих клавіш ctrl + alt + shift + s для відкриття діалогу оптимізації зображення з подальшим збереженням у файл одного зі стандартних графічних форматів.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на те, що після об'єднання шарів ви втратите можливість відключити або відредагувати всі застосовані до них стильові ефекти.