Як прибрати віск зі скатертини.

Воскові свічки виготовляють за різною технологією, але в них незмінно присутня натуральний бджолиний віск. Використовуються свічки при церковних і гадальних обрядах, а також у розтопленому вигляді при нанесенні орнаментів на різні предмети в цілях майстерною живопису. При попаданні на скатертину залишаються стійкі плями. Причому сам віск видалити нескладно, так як він застигає при кімнатній температурі, але після нього незмінно залишається жирна пляма, яке в принципі і слід видаляти.
Вам знадобиться
 • - морозильна камера;
 • - лід або заморожені продукти в пакеті;
 • - целофан;
 • - праска;
 • - тканину або промокальний папір;
 • - плямовивідник;
 • - розчинники.
Інструкція
1
Для видалення воску зі скатертини спочатку видаліть весь наплив. Для цього заморозьте віск за допомогою пакету з льодом, продуктів з морозилки або покладіть скатертину в морозильну камеру. Вплив холодом проводите протягом 30 хвилин. Після чого ви легко зможете видалити наплив механічним способом, скребком або просто розім'явши в руках. Основна маса воску розкришиться, і ви його зможете видалити.
2
Далі вам необхідно видалити жирну пляму, яке незмінно залишається після видалення воскового напливу, так як віск має жирну структуру. Для видалення жирового плями скористайтеся засобом для виведення плям, призначеним для боротьби з жирними плямами або розчинниками. Підійде бензин, ацетон, уайт-спірит, гас, рідина для зняття лаку на основі ацетону, спиртсодержащие рідини.
3
Щоб видалити воскове пляма зі скатертини за допомогою засобу для виведення плям, ознайомтеся з інструкцій, нанесіть на пляму. Якщо на упаковці написано, що плямовивідник можна використовувати при пранні, то так і зробите. Нанесіть на пляму, додайте при пранні.
4
Для використання розчинників нанесіть на пляму одне із зазначених коштів, залиште для розчинення жиру на 30 хвилин, виперіть скатертину звичайним способом в пральній машині.
5
Якщо ви не хочете використовувати агресивні засоби з різким запахом, а все розчинники саме так і пахнуть, то нагрійте праску, покладіть на воскове пляма промокальний папір або м'яку тканину з двох сторін, пропрасуйте пляму. Максимальна кількість жиру вбереться в папір або тканину. Потім рясно обробіть пляму за допомогою миючого засобу для посуду, залиште скатертину на 24 години, виперіть звичайним способом.
6
Щоб не займатися зайвою роботою з видалення воску зі скатертини, при його використанні стелите на скатертину папір або використовуйте непотрібний матеріал. Тим більше що практично всі гадальні обряди рекомендується проводити на чорному або червоному тлі, якого легко можна досягти, застеливши стіл кольоровим папером. А нанесення орнаментів - це взагалі творчий процес, при якому стіл можна застелити звичайними старими газетами.
Коли горять воскові свічки - це дуже красиво і заворожуюче, що надає вечора романтичність і таємничість, але нерідко вранці виявляється, що на скатертини залишилися напливи. Звичайним способом їх не відіпрати, так як віск має жирну структуру і утворює стійкі плями, тому перед пранням скатертину слід обробити.
Вам знадобиться
 • - бензин;
 • - гас;
 • - ацетон;
 • - уайт-спірит;
 • - рідина для зняття лаку ;
 • - спирт;
 • - розчинник;
 • - целофановий пакет;
 • - губка;
 • - ватний диск;
 • - промокальний папір;
 • - праска;
 • - пральний порошок.
Інструкція
1
Щоб повністю очистити скатертину від воску, акуратно зіскоблити його, підкладіть з двох сторін плями промокальний папір і пропрасуйте праскою. Залишки воску, в'їдаються в тканину, розплавляться, і максимальна частина вбереться в папір. Також для цієї мети можна використовувати бавовняну, м'яку серветку. Вам залишиться тільки видалити жирну пляму.
2
Для видалення плями можете використовувати будь плямовивідник для жирних плям або скористатися підручними засобами, такими як бензин, уайт-спірит, гас, розчинник, ацетон, рідина для зняття лаку, спирт.
3
виведення плям продаються в господарському магазині за вельми доступною ціною. Для використання уважно ознайомтеся з інструкцією із застосування і суворо її дотримуйтесь. Потім просто виперіть скатертину звичайним способом, який підходить для даного виду тканини.
4
Щоб використовувати будь-яке з підручних засобів, змочіть губку або ватяний диск, густо нанесіть одне із зазначених коштів на пляму від воску, дайте жиру час розчинитися, приблизно 30 хвилин, знову змочіть губку або диск, потріть пляму, виперіть скатертину в пральній машині. При пранні можете додати відбілювач для кольорового або білого білизни або будь-який засіб для посилення дії прального порошку, які також широко представлені у відділах побутової хімії.
5
Якщо пляма на скатертини залишилося від кольорового воску, метод з праскою не використовуйте. Інакше вам доведеться боротися не тільки з рештою жирним плямою, але і виводити барвник. Для видалення кольорового воску зскребете його, помістіть скатертину в целофановий пакет і покладіть в морозильну камеру на 30 хвилин. Потім розімніть залишився віск у руках, струсіть, нанесіть одне із зазначених коштів і виперіть. Якщо пляма відразу не віддалилося, повторіть обробку будь-яким зазначеним знежирюючим засобом.