Як зняти коробку передач. можна зняти кпп самому.

Автомобіліст, який не має відповідного досвіду, може розгубитися, якщо перед ним стоїть завдання зняти коробку передач. Теоретично в даній операції немає яких-небудь підводних каменів, і впоратися з її виконанням можна за допомогою самого простого обладнання.

Втім, для того, щоб зняти коробку передач без утруднень, вам потрібно приміщення, обладнане відповідним чином - в ньому повинна бути оглядова яма або спеціальний підйомник. Якщо у вас немає можливості проводити роботи в такому приміщенні, краще надати виконання даної процедури співробітникам автосервісу.

 1. Для початку необхідно від'єднати негативний дріт від акумуляторної батареї. Не забувайте, що всі роботи виконуються тільки при повністю остиглому двигуні.
 2. Потім необхідно від'єднати карданную передачу від коробки передач, після чого зняти її з автомобіля.
 3. Приймальна труба глушників також підлягає демонтажу; намагайтеся виконувати дану операцію акуратно і обережно.
 4. Тепер необхідно від'єднати клеми від вимикача світла заднього ходу.
 5. Переходимо безпосередньо до демонтажу коробки передач: піддягаємо викруткою кільця, які утримують килимок, і роз'єднуємо їх. З-під килимка витягаємо кришку з поролоновим ущільнювачем, піднімаємо килимок і знімаємо рукоятку.
 6. Тепер гайковим ключем необхідно відвернути центральний болт, після чого головкою з карданним шарніром або ключем слід відвернути два верхніх болта, які кріплять стартер до картера зчеплення.
 7. Чотири болта, якими фіксується кришка картера зчеплення, також відвертаються за допомогою ключа. Для того, щоб відвернути решту три болта кріплення картера зчеплення, необхідно скористатися головкою з карданним шарніром на подовжувачі воротка.
 8. Тепер коробка передач нічим не зафіксована, і її легко можна зняти, трохи зсунувши тому. Подальшу установку необхідно здійснювати строго в зворотному порядку, попередньо змастивши шліцьовій кінець первинного валу.
Зняти коробку передач необхідно для заміни диска зчеплення, ремонту або заміни корзини зчеплення і для ремонту або заміни самої коробки передач. Так як коробка досить важка, то для зручності та безпеки цю роботу потрібно робити вдвох, на підйомнику або оглядовій ямі.
Вам знадобиться
 • - комплект гайкових ключів;
 • - набір торцевих головок;
 • - знімач шарніра рульової тяги;
 • - монтажна лопатка;
 • - викрутки;
 • - підйомне обладнання.
Інструкція
1
Встановіть автомобіль на підйомник або оглядову яму. Від'єднайте клеми і зніміть акумулятор, відверніть нижню пробку ключем на 17 і злийте масло з коробки передач.
2
Виверніть болти і зніміть заводську і додаткову, якщо вона встановлена, захист картера двигуна. Виверніть болт і зніміть провід «маси» з мінусовою клемою від корпуса зчеплення.
3
Ослабьте ключем на 19 регулювальні гайки на наконечнику троса зчеплення і зніміть наконечник троса з важеля приводу зчеплення на коробці.
4
Отсоедините, використовуючи ключ на 13, силовий плюсової і коммутирующий дроти від тягового реле стартера. Відверніть 3 гайки, від'єднайте і зніміть стартер.
5
Ослабьте двома ключами на 13 болт на хомуті і від'єднайте тягу важеля перемикання передач від наконечника шарніра перемикання, розташованого на коробці.
6
Отсоедините колодки з джгутами проводів від датчика швидкості, встановленого вгорі коробки, і від датчика включення світла заднього ходу.
7
Ослабьте затяжку двох гайок, що кріплять розтяжки до важелів підвіски, виверніть ключем на 17 по 3 болта передніх кронштейнів і розведіть обидві розтяжки в сторони.
8
Вийміть шплінт і відверніть ключем на 22 гайку кріплення шарніра рульової тяги до важеля. Спеціальним знімачем випрессуйте палець шарніра з важеля стійки. Таким же чином від'єднайте тягу з іншого боку.
9
Відверніть ключем на 17 по два болта з кожного боку для від'єднання кульових опор важелів підвіски від поворотних кулаків.
10
Використовуючи монтажну лопатку, акуратно видавіть будь один внутрішній ШРУС і посуньте привод в сторону. На його місце вставте старий шарнір або технологічну заглушку і тільки після цього від'єднуйте другий привід.
11
З торця коробки відверніть 3 болта ключем на 10 і зніміть невеликий щиток картера зчеплення, що закриває маховик двигуна.
12
Ключем або торцевої головкою на 19 ослабте затяжку гайки і 3 болтів, що кріплять картер зчеплення разом з коробкою до двигуна.
13
Використовуючи будь підйомний механізм або пристосування, необхідно вивісити двигун за рими, щоб при знятті коробки двигун не перекинувся.
14
Відверніть 2 гайки кріплення заднього опорного кронштейна двигуна до кузова, потім відверніть гайку і вийміть болт з лівої опори двигуна, далі відверніть 3 гайки кріплення лівої опори до коробки і зніміть опору.
15
Повністю виверніть 3 болта і відверніть гайку кріплення коробки до блоку циліндрів і зніміть коробку передач. При цьому відводите її від двигуна строго горизонтально, щоб не пошкодити пелюстки пружини на кошику зчеплення.
Зверніть увагу
Не можна від'єднувати обидва приводи одночасно, так як при цьому зміщуються шестерні диференціала, і без розбирання коробки встановити приводи не вдасться. Щоб цього уникнути, використовуйте старий ШРУС або спеціальну заглушку.
Корисна порада
При установці коробки на місце, замініть сальники внутрішніх шарнірів, оскільки незабаром вони зазвичай починають текти і їх доводиться замінювати.