Як видалити пляму від фломастера. Як видалити старі плями від маркера.

Юні художники дуже люблять використовувати фломастери. При цьому незмінно виникають не тільки художні твори, а й дуже стійкі плями на одязі самого художника, на столі, скатертини, а іноді процес так захоплює, що заглянувши в кімнату мама судорожно починає шукати методи відмити своє чадо. Для видалення плям від фломастерів є безліч підручних засобів, які напевно знайдуться в кожному будинку.
Вам знадобиться
  • - спиртсодержащие рідини;
  • - розчинники;
  • - гліцерин;
  • - засіб для видалення маркера;
  • - ватний диск ;
  • - пральний порошок;
  • - мило «Антіпятін».
Інструкція
1
Фломастери можуть бути на спиртовій або водній основі. Для видалення плям з шкіри, з меблів і тканини, використовуйте будь спиртсодержащие рідини. Для цього підійде одеколон, тонік на спиртовій основі, туалетна вода, медичний або технічний спирт, горілка і т.д. Для використання змочіть ватяний диск або губку кожній із зазначених рідин, протріть місця забруднення. Якщо ви видаляли плями з шкіри, то після цього промийте її водою з милом або з гелем для вмивання. Якщо з тканини - виперіть виріб звичайним способом, який підходить для прання даного виду тканини.
2
Якщо ви помітили плями на одязі або на меблів не відразу, вони глибоко в'їлися, то видаляйте забруднення за допомогою розчинників. Для видалення підійде бензин, гас, ацетон або рідина для зняття лаку на його основі, уайт-спірит, розчинник 646. Для використання змочіть ватяний диск, ретельно протріть забруднення. Якщо виріб не можна прати або ви не планували проводити прання об'ємної речі, наприклад килима або паласу, то після видалення плям протріть всі місця, які ви очистили, спиртом або проведіть вологе чищення за допомогою губки та засоби для килимів.
3
В господарському супермаркеті продається мило під торговою назвою «Антіпятін». Скористайтеся ним, і ви легко зможете видалити плями від фломастера з будь-якого виду тканини без додаткових зусиль і без використання агресивних розчинників. Для використання змочіть місце забруднення і само мило, густо потріть плями від фломастера милом, прополощіть очищаемую тканину або руки під проточною водою. Від плям не залишиться жодного сліду.
4
Купіть в відділі канцелярських товарів спеціальний засіб, призначений для видалення маркера. Торгові назви можуть бути різними, тому що даний засіб випускається різними виробниками, але вартість його цілком доступна. Продається воно у вигляді олівців і спреїв. Для використання ознайомтеся з інструкцією від виробника, нанесіть на забруднення, виперіть виріб.
5
З шкіри дитини видаляйте забруднення від фломастерів безпечним способом. Найбезпечніший спосіб. Змочіть ватяний диск спиртом або гліцерином, протріть шкіру, змийте теплою водою, нанесіть дитячий крем.
Часто дитина, захоплений малюванням, може за допомогою фломастера спробувати прикрасити стіни або меблі, або проявити дизайнерські здібності, розмалювавши одяг. Тому багато батьків стикаються з необхідністю відмивати різні поверхні від малюнків.
Інструкція
1
Якщо дитина використовував водостійкий фломастер, то спробуйте вивести малюнки з тканини розчинником, наприклад, уайт-спіритом або ацетоном. Можна також акуратно відтирати плями, застосувавши бензин. Попередньо обов'язково випробуйте дію розчинника на малопомітній ділянці, щоб не нанести шкоди зовнішньому вигляду одягу або меблів.
2
Також спробуйте застосувати рідина для зняття лаку, що не містить ацетон, але будьте гранично обережні - можуть залишитися плями.
3
Протріть забруднене місце свіжої лимонної кіркою або капніть кілька крапель лимонного соку. Або розведіть у воді кілька кристаликів лимонної кислоти і використовуйте для відтирання.
4
Акуратно очищайте поверхню, використовуючи хлорний відбілювач. Майте на увазі, що колір поверхні може змінитися.
5
Додайте в дві столові ложки нашатирного спирту половину чайної ложки соди і нанесіть на пляму. Через п'ять-десять хвилин потріть м'якою губкою.
6
У разі якщо пляма знаходиться на не надто помітному місці, можна використовувати будь миючий порошок абразивного дії.
7
Якщо дитина застосував для створення малюнків фломастери на водній основі, то спочатку спробуйте відтерти їх водою з милом або пральним порошком.
8
Послідуйте раді домогосподарок і відтирати пляма від фломастера на губки, скориставшись рідиною для миття посуду.
9
Ватяний тампон змочіть в спирті і починайте відтирати пляму. Можна натерти на тертці невеликий шматок мила, зробити мильний розчин і використовувати спирт з додаванням водно-мильного розчину.
10
Купіть в аптеці трипроцентну перекис водню і спробуйте акуратно видалити пляму тампоном, змоченим в перекису. Будьте обережні, якщо тканина темна, так як від перекису водню можуть залишитися світлі плями.
11
Якщо ви не прихильник використання побутової хімії, добре намочіть пляма в молоці і залиште на ніч, а вранці виперіть із застосуванням прального порошку.
Корисна порада
Свіжі плями вивести набагато легше. Якщо пляма від фломастера застаріле, то позбутися нього буде набагато складніше.