Як зробити будинок безпечним.

Будинки кожного з нас підстерігає не меншу небезпеку, ніж на вулиці. Але не лякайтеся. Зробити будинок безпечним під силу кожному. Головне підходити до вирішення цієї проблеми комплексно.
Інструкція
1
Огляньте всі розетки в квартирі. Чи немає на їх корпусах відколів, слідів оплавлення? Чи помічали ви, що включені до них прилади працюють з перебоями, відключаються при зміні положення вилки? Нагріваються вони, в тому числі, тоді, коли в них нічого не включено? Невелике іскріння в момент включення приладу в мережу ознакою несправності не є, але таким є іскріння, триваюче в ході його роботи. Якщо ви виявили несправність розетки, відремонтуйте її. Братися за здійснення цієї операції своїми силами варто лише у випадку, якщо ви володієте відповідною кваліфікацією, а якщо ні, викличте електрика. Нікога зайняття не під напругою.
2
Виявивши витік газу, не розраховуйте на свої сили ні в якому разі. Зверніться в службу газу. Відкрийте на кухні вікна, не користуйтеся відкритим вогнем, без коду і не вимикайте будь-які навантаження, не використовуйте навіть ту техніку, яка живиться від батарей. Виклик фахівця з здійсните по стільниковому телефону з під'їзду.
3
Приділіть велику увагу гігієні житла. Регулярно провітрюйте його, але ні в якому разі не влаштовуйте при цьому протягів. При наявності дітей провітрюйте квартиру тоді, коли вони гуляють. Встановіть очищувач повітря, але при цьому не нехтуйте і прибиранням - як вологою, так і за допомогою пилососа.
4
Встановіть в квартиру охоронну систему. Навчіться їй користуватися і навчіть цього дітей. Також привчите їх не відкривати двері стороннім і завжди дивитися в вічко. Також навчіть їх нікому не говорити домашню адресу і телефон, в тому числі, по інтернету. Підлітків старше 14 років привчите не розголошувати також паспортні дані.
5
Від правильної поведінки дітей вдома залежить як їх, так і ваша власна безпека. Ховайте від них сірники та запальнички. Якщо ваша дитина вчиться готувати, розігрівати їжу, будьте присутніми при цьому хоча б на перших порах. Дозвольте йому готувати і гріти їжу самостійно лише тоді, коли будете повністю впевнені в тому, що він буде дотримуватися правил безпеки.
6
Якщо у вас росте син, рано чи пізно він захоче навчитися користуватися інструментами. Не перешкоджайте цьому, однак, візьміть навчання під свій контроль. Не дозволяйте йому користуватися тими з інструментів, які він не втримає в руках - почекайте, поки він підросте.
7
Небезпеки можуть підстерігати і у ванній кімнаті. Головна з них - слизьке дно ванни. Ніколи не мийтеся в стані алкогольного сп'яніння, і взагалі не здійснюйте в ванні різких рухів.
8
Не паліть у ліжку, а дитини не привчайте до цієї шкідливої звички взагалі.