Як відкрити анахату.

Анахата - четверта чакра. Знаходиться вона в районі сонячного сплетіння. Гармонізована анахата робить людину ніжним, жалісливим, добрим, комунікабельним. Порушення роботи четвертої чакри загрожує серцево-судинними захворюваннями, хворобами органів дихання. На емоційному рівні це проявляється у вигляді агресії і замкнутості.
Інструкція
1
Відкрити анахату можна, використовуючи звук, відповідний даної чакри - ЙАМ. Сядьте в будь-яку медитативну позу (лотос, напівлотоса, поза шевця і т.д). Закрийте очі, долоні покладіть на коліна внутрішньою стороною вгору, дихайте спокійно, сконцентруйте увагу на сонячному сплетінні. Поступово всі відволікаючі вас думки підуть, і свідомість виявиться порожнім, ви відчуєте повний спокій і розслаблення в тілі. Починайте співати мантру ЙАМ. Через невеликий проміжок часу ви помітите, що ваша свідомість починає відлітати у простір, а тіло буквально розчиняється. Продовжуйте співати мантру стільки, скільки ви будете почувати себе комфортно. Коли ви закінчите співати, не потрібно відразу відкривати очі. Посидьте трохи в розслабленому стані, спостерігаючи за відчуттями в області сонячного сплетіння.
2
Практикуючи дану медитацію протягом деякого часу, ви помітите, що при концентрації на анахаті, бачите зелене світло. Це природна реакція організму, адже саме цей колір повинна виділяти четверта чакра у відкритому стані. За цією ознакою ви завжди можете судити, наскільки добре працює анахата.
3
Йога допомагає відкрити чакри. АССА, що включають прогини в грудній клітці, гармонізують роботу анахати. Наприклад, поза «Кобри». Ляжте на живіт, долоні покладіть під плечі, лікті при цьому притиснуті до боків і спрямовані вгору. З вдихом підніміть корпус над підлогою, прогніться в попереку і потягніться верхівкою вгору. Дихайте спокійно і рівномірно. Утримуйте позу 20-30 секунд. З видихом повільно ляжте на живіт і розслабтеся.
4
Поза «Кішки». Встаньте на коліна, долоні покладіть на підлогу. На вдиху прогніться вперед, піднімаючи верхівку і куприк вгору. З видихом направте їх в підлогу, округливши спину. Повторіть дані руху 7-10 разів.
5
Виконуйте наведені вище рекомендації щодня, і анахата завжди буде забезпечувати вам відмінне здоров'я серця, судин і дихальних органів.