Як зробити фігуру людини з глини.

Зробити фігуру людини з глини можна різними способами. Який з них вибрати, залежить від вашого вміння та очікуваного результату ліплення - чи буде це анатомічно близька будовою людини фігура або стилізований, художній образ.
Вам знадобиться
  • - глина;
  • - інструменти для ліплення (стеки, дріт, дощечка).
Інструкція
1
Ознайомтеся з пропорціями тіла людини. Чим точніше фігуру ви хочете виліпити, тим важливіше цей пункт для вас. Це можна зробити з анатомічного атласу. Запам'ятайте співвідношення розмірів частин тіла, зверніть увагу, які великі м'язи створюють рельєф тіла людини на спині, ногах, руках.
2
Візьміть підготовлену, вже вологу, глину для ліплення. Пам'ятаєте її трохи в руках і відбийте, щоб позбутися від повітря в масі глини. Для глиняного ліплення часто потрібен плінт - основа, на якій розміщується фігура. Він може бути довільної форми, наприклад, у вигляді каменю, на якому сидить людина, у вигляді рельєфної пластини, у вигляді постаменту.
3
Конструктивний спосіб ліплення. Виліпите окремі частини тіла, починаючи з найкрупніших (тулуб, голова, кінцівки). Голову зліпіть з скачати кульки. За допомогою стека (фігурної лопатки для ліплення) на голові формуйте очниці, вилиці, ніс, рот і далі доводите їх до потрібної точності і досконалості. Злегка витягніть шию в нижній частині голови.
4
Тулуб ліпіть з овального шматка глини. Можна зробити з шматка глини конус, а можна більш деталізовано виліпити грудну клітку, лінії талії і тазу. В тулуб за допомогою спеціального, круглого на кінці, стека зробіть поглиблення для рук і ніг.
5
Руки і ноги ліпіть з згорнутих «ковбасок». Їх можна не деталізувати, а можна виділити тільки долоні і пальці. Можна навіть дуже деталізувати, накладаючи глину в потрібних місцях, створюючи м'язи (рельєфна ліпка). В останню чергу ліпіть дрібні деталі. Для їх створення використовуйте способи відтягування або прищипування глини, витягаючи пальцями невелику частину від загального шматка до потрібного розміру.
6
Сполучайте деталі по мірі їх виготовлення. Для запобігання відвалювання частин тіла при сушінні необхідно щільно стикувати частини або вставляти їх в підготовлені виїмки і замазувати глиною за допомогою стека. Також рекомендують попередньо злегка подряпати місця стиків зубної щіточкою або використовувати невеликі шматочки сірників або зубочисток для з'єднання частин.
7
Пластичний спосіб ліплення. Ліпіть фігуру людини з цілісного шматка глини, витягаючи частини тіла або викрешуючи їх, прибираючи зайву глину. В цьому випадку скульптура ліпиться, починаючи знизу вгору. Цей спосіб складніший, оскільки вимагає розвиненого окоміру і ясного уявлення про пропорції тіла людини. Але ви можете комбінувати обидва способи ліплення, роблячи, наприклад, голову і груди з монолітного шматка глини, а руки і ноги - окремими частинами.
8
Фігура людини заввишки більше 10 см вимагає каркаса, інакше вона не збереже форму. Приготуйте дротяний каркас потрібного положення, закріпіть його на підставці. Дріт повинна бути одночасно гнучка і міцна. Для кращого кріплення глини на каркасі, основна дріт повинна бути обвита не надто частими витками іншої, може бути більш тонкої, дротом. Коли каркас готовий, обліплюють його глиною, надаючи пальцями і стеком потрібну форму.