Як оформити посилання на інтернет-джерело. Оформлення посилань на інтернет джерело.

Отже, ви пишіть курсову, диплом, дисертацію, наукову статтю ... До бібліотеки, зрозуміло, дійти ніколи. Та й навіщо туди йти, якщо під рукою Інтернет? І там є сотні електронних бібліотек, сайтів і порталів, де можна знайти і завантажити потрібну інформацію. Використання Інтернет-джерел абсолютно легально в сучасній науці. І навіть існують прописані в державних стандартах правила їх оформлення.
Вам знадобиться
  • ГОСТ Р 7.0.5-2008
Інструкція
1
Визначтеся з тим, який вид посилань вам потрібен: внутрітекстовие (вбудовані в сама пропозиція), підрядкові (зазначені внизу сторінки) або кінцеві (винесені в список літератури в кінці вашої роботи). Внутрішньотекстові посилання використовують не так часто, оскільки вони захаращують основний текст. Ось приклад оформлення такого посилання на веб-сайт: (RelevantMedia: [сайт]. URL: http://www.relevantmedia.ru). Однак у більшості випадків потрібно оформити кінцеві посилання на електронні ресурси - про них і піде мова.
2
Вкажіть прізвище та ініціали автора роботи (якщо їх не більше трьох, то через кому). Наприклад: Іванов А.А., Петров Б.Б. Якщо авторів виявилося чотири і більше, то в цьому випадку опис документа слід починати з заголовка, а автори підуть після нього через косу риску.
3
Після ініціалів автора потрібно привести назву, тобто повна назва книги або статті. Наприклад: Іванов А.А., Петров Б.Б. Як заробити на текстових біржах.Еслі ж ви маєте справу зі збіркою робіт або колективної монографією, вкажіть лише назва збірки і його редактора, або першого автора (можна перших трьох) .Наприклад: Як заробити на текстових біржах: Зб. ст./За ред. А.А. Іванова. Або: Як заробити на текстових біржах/Іванов А.А., Петров Б.Б., Сидоров В.В. [И др.].
4
Далі позначте місце видання (місто), видавництво, дату видання твору та його обсяг в сторінках (якщо він відомий і вам рекомендують його вказати). Чи ставити тире перед місцем видання і кількістю сторінок - скоріше, справа смаку автора роботи або навчального/наукового учрежденія.Напрімер: Іванов А.А., Петров Б.Б. Як заробити на текстових біржах. - Бобруйськ: Світло Розуму, 2011. - 66 с.
5
Власне, тепер починається специфічне оформлення Інтернет-джерела. В обов'язковому порядку друкуємо: [Електронний ресурс]. Потім вказуємо URL (адресу сторінки в Інтернеті) і в дужках - дату звернення. Замість URL можна написати «Режим доступу» .Наприклад: Іванов А.А., Петров Б.Б. Як заробити на текстових біржах. - Бобруйськ: Світло Розуму, 2011. - 66 с. [Електронний ресурс]. URL: http://www.i-love-copywriting.ru/article/copywriting-21.pdf?p=122 (дата звернення: 20.10.2011) .Якщо це стаття в мережевому журналі, можна оформити так: Іванов А. А., Петров Б.Б. Як заробити на текстових біржах//Питання копірайтингу: мережевий журн. 2011. URL: http://www.copywriting questions/article/copywriting-21.pdf? P = 122 (дата звернення: 20.10.2011)
6
Увімкніть описаний вами інтернет-джерело в загальний список літератури в алфавітному порядку або в порядку цитування. Якщо ви посилалися в тексті роботи не так на конкретні книги та статті, а на сайти та портали, можливо, доведеться включати їх не в загальний список використаної літератури, а окремий перелік інтернет-ресурсів.
Зверніть увагу
Оформлення посилань на інтернет-джерела не дуже детально прописано в ГОСТах. До того ж ГОСТи не регламентують безпосередньо написання курсових і дипломних робіт або наукових статей і дисертацій. Тому самим розумним буде дізнатися, які вимоги до оформлення інтернет-джерел саме в вашому вузі або журналі, де ви збираєтеся публікувати статтю.
Корисна порада
Якщо ви знайшли в інтернеті текст книги або статті, де відображена притаманна оригіналові нумерація сторінок - можна не оформляти його як електронний ресурс. Адже в цьому випадку немає ніякої принципової різниці між друкованої та цифрової версією книги. Оформляйте цей документ як звичайне посилання на текстовий джерело за правилами ГОСТ 7.1-2003 або ГОСТ Р 7.0.5-2008.
Публікуючи матеріал, взятий з іншого ресурсу, власник сайту, як правило, повинен вказувати посилання на джерело. На сьогоднішній день найбільш популярні два способи оформлення посилань, кожен з яких підходить до певного типу сайту.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, доступ в інтернет.
Інструкція
1
Для початку розглянемо найбільш простий спосіб оформлення посилання на джерело інформації. Робиться це в такий спосіб. На самому початку, або ж у самому кінці скопійованого матеріалу оформляється напис «Джерело:», навпроти якої ставиться посилання на взятий матеріал. Але якщо посилання буде занадто довгою, це буде неприємно виглядати на самій сторінці. Беручи це до уваги, користувач може додати посиланню більш приємний вигляд. Залежно від того, де публікується скопійований матеріал (на сайті, або на форумі), оформлення посилання на джерело може бути виконано двома способами.
2
Оформлення посилання на джерело для форуму. Також як і в попередньому випадку, в самому початку сторінки, або ж в її завершенні оформляється напис виду «Джерело:». Тільки тепер ми будемо ховати посилання в акуратну фразу, або ж назва сервісу, з якого взята стаття. Так навпроти слова «Джерело:» вам потрібно написати наступний код: [url = адреса сторінки, з якої був скопійований матеріал] назва джерело а [/url]. Можна ж відразу оформити код, написавши замість назви вихідного сервісу, слово «Джерело». В такому випадку код буде виглядати так: [url = адреса сторінки, з якої був скопійований матеріал] Джерело [/url]. На сторінці відображатиметься одне слово «Джерело», натиснувши на яке, користувач перейде на потрібну сторінку іншого сайту.
3
Оформлення посилання на джерело для сайту. В даному випадку, розглянутий в попередньому кроці код не підійде для публікації. Щоб оформити посилання на сайті, вам потрібно виконати наступне. Спочатку, або ж в кінці запису пропишіть слово «Джерело:». Навпаки даного слова розмістіть наступний код: Назва сервісу . Також як і в попередньому випадку, ви можете оформити посилання одним словом «Джерело», перехід через яку буде вести користувача на сайт, звідки був скопійований матеріал. Таким чином, код буде виглядати: Джерело.