Як визначити свої творчі здібності.

Потреба в самореалізації штовхає на пошуки справи, якій можна присвятити все життя. Важливо не зарити талант, але виявити, розвинути, пустити на служіння ближнім. Якщо улюбленою справою вдається заробляти на життя, людина відчуває себе щасливим, затребуваним, реалізованим. Тому розвитком творчих здібностей займаються з раннього віку, але ніколи не пізно почати з нуля, якщо в дитинстві і юності не вдалося виявити своє призначення.
Інструкція
1
Складіть список гуртків, секцій, навчальних курсів з різних напрямків творчої діяльності. Не забудьте додати музичну, художню школи, спортивні секції, бо творчість проявляється з різних сторін. Випишіть всі спеціальності музичної школи та подібних закладів. Чим конкретніше буде список, тим краще для аналізу і вибору варіантів.
2
Проранжуйте список по ймовірному наявності здібностей. В кінці списку розташуйте кружки або спеціальності, які вам точно не до душі. На початку напишіть варіанти, щодо яких впевнені, що якісь здібності є. В середині розташуйте напрямки діяльності, про які нічого невідомо, але можна подивитися, чи будуть вони привабливі, якщо ними зайнятися. Видаліть зі списку все, що не подобається. Решта варіанти - кандидати на розгляд.
3
З'ясуйте час роботи і складіть розклад екскурсій. Належить відвідати кожен гурток і подивитися, як люди займаються улюбленою справою.
4
Відкрийте блог, присвячений творчості. Цей сайт буде приводом для майбутніх екскурсій. Можна приходити в будь кружки, щоб написати замітку для блогу.
5
Відвідайте групи по кожному напрямку діяльності. Говоріть керівникам, що тихенько посидьте і понаблюдаете, чим зайняті учасники, а потім опублікуєте на блозі враження з зазначенням адреси і часу занять. Не обов'язково писати великі статті, достатньо кількох речень. Цей блог допоможе пригадати, де були і що бачили. Добре б робити фотографії.
6
Складіть список привабливих напрямків. Коли обійдете всі гуртки, виберіть ті, в які хотілося б записатися.
7
Відвідайте пробні заняття і зробіть остаточний вибір. Одним ліплення з пластиліну здається нудною справою, а інші отримують величезне задоволення. Так відбувається у всякому ділі: хтось грає на піаніно годинами, а інший не може змусити себе вивчити ноти. У творчості є видима, парадна, святкова сторона, коли оточуючі захоплюються результатами. А є невидимий щоденна праця, безперервне навчання, безліч спроб, помилок, тестів. Якщо якимось працею хочеться займатися знову і знову, в цьому виявляються творчі здібності. Тому для вибору своєї справи треба спробувати привабливі напрямки на смак.