Як організувати роботу підрозділу.

Якісне керівництво великою компанією неможливе без організації окремих підрозділів. Злагоджена робота всіх відділів, підпорядкованих загальній стратегії, здатна вивести підприємство в лідери ринку. При цьому грамотна організація роботи кожного з підрозділів відіграє ключову роль.
Вам знадобиться
  • - посадові інструкції.
Інструкція
1
Пропишіть цілі і завдання, які ставляться перед підрозділом. Як правило, відділ не створюється відокремлено: він безпосередньо пов'язаний з роботою всієї компанії і підпорядкований загальної стратегії. Визначте результати, які ви очікуєте від підрозділу.
2
Перш ніж укомплектовувати підрозділ персоналом, визначте, яким чином всі поставлені завдання можуть бути виконані найменшою кількістю осіб. Після цього наберіть необхідних фахівців. Складіть для кожного з них чітку посадову інструкцію, яка була б не просто формальним документом, а керівництвом до дії. Визначте ієрархію між підлеглими у відділі і призначте ступінь відповідальності для кожного. Вирішіть, який співробітник буде заміщати відсутнього колегу.
3
Делегуйте повноваження начальнику підрозділу. Навіть у невеликому робочому колективі обов'язково має бути людина, що відповідає за кінцевий результат. Не намагайтеся вникати в усі нюанси процесу - дозвольте начальнику якісно робити свою роботу і представляти вам її результати.
4
Вирішіть, яким чином ви будете контролювати робочий процес підрозділу. Доцільно на початку певного звітного періоду (місяця, кварталу) видавати список завдань. Протягом цього строку весь відділ або кожен співробітник повинен здавати проміжний звіт для контролю роботи. Після закінчення означеного періоду підрозділ повинен відзвітувати про результати роботи. Це може бути підсумкові збори, презентація або стандартний звіт.
5
Збільште повноваження відділу, якщо результат роботи влаштовує вас, і ви бачите потенціал. Одним з практикуються способів організації діяльності підрозділу є його переклад на самофінансування. Подібний метод підвищує ступінь ризику і відповідальності, але дозволяє при цьому домогтися кращих показників.
Зверніть увагу
Навіть якщо підрозділ працює блискуче, ніколи не ослабляйте підсумковий контроль. Невелика прихована проблема може перерости в серйозні труднощі, якщо її не вирішити вчасно.