Як зробити диванну подушку.

Якою буде ваша диванна подушка, залежить від ваших уподобань: це може бути подушка в стилі печворк, оксамитова класична подушка, подушка у формі серця, кота чи будь-якого улюбленого вами тварини. Класичну квадратну подушку зробити простіше і швидше за все.
Інструкція
1
Підберіть щільну, бажано бавовняну тканину для основи самої подушки. Викроїте з неї два квадрата необхідного розміру. Диванні подушки зазвичай невеликі, близько 30 х 30 сантиметрів, але ви можете вибрати будь-який інший розмір. Не забудьте залишити припуски на шви близько 1-1,5 сантиметрів з кожного боку.
2
З'єднайте обидва квадрата лицьовою стороною всередину і зшийте всі сторони, залишивши близько 10 сантиметрів незашітие по одній стороні. Виверніть заготівлю, наповніть подушку поролоном, синтепоном або холофайбер. Останні два варіанти більш кращі, так як вони рівномірно розподіляються і роблять подушку більш м'якою, ніж при наповненні поролоном. Набиваючи подушку, приділяйте особливу увагу куточкам. Зашийте залишений отвір потайним швом.
3
Підберіть тканину для наволочки. Не прагніть до повної відповідності між подушкою і оббивкою меблів, декоративна подушка ефектніше виглядає, коли виділяється і притягує погляд. Ідеальний варіант - колір виберіть контрастний, а за структурою нехай подушка гармонує з диваном. Тканина може бути майже будь-який, головне - не надто тонкою. Звичайно, структур тканини повинна відповідати вашій задумом: оксамитова подушка додасть кімнаті більш вишуканий і елегантний стиль, подушка з льону або гобелена більше додасть затишку.
4
Викроїте наволочку з обраної тканини. Для цього виріжте два квадрати такого ж розміру, що й подушка плюс 1 сантиметр з трьох сторін, а з залишилася боку залиште близько трьох сантиметрів. Підігніть ці 3 см і з'єднайте два квадрата з цієї останньої стороні. Ушийте між ними блискавку, бажано потаємну.
5
Потім з'єднайте квадрати лицьовою стороною всередину і пристрочите один до іншого по трьом що залишився сторонам. Виверніть, вставте подушку в наволочку.
Корисна порада
Не обмежуйтеся однією декоративної подушкою. Краще всього виглядають трохи однотипних подушок різного (але гармонує) кольору.
Форма диванної подушки може бути круглої, квадратної, прямокутної, у формі серця або зірки. До роботи над викрійкою подумайте, як ви збираєтеся прикрасити готовий виріб.
Інструкція
1
Використовуйте техніку печворк. Для цього зберіть різні клаптики тканини. Вибирайте матеріал, близький за фактурою і щільності. Якщо це ваша перша робота в стилі печворк, створіть нескладний малюнок з квадратних і трикутних клаптиків. Використовуйте майстер-класи, які можна знайти в інтернеті. Пам'ятайте, що краще працювати з заздалегідь випраними і відпрасованими тканинами, так як при пранні вони не дадуть нерівномірну усадку і виріб не деформується.
2
Вишийте на канві квадратний або прямокутний малюнок по схемі. Для подушок добре підходять зображення квітів, природи, геометричні візерунки, сцени з життя. Оформіть вишивку на своєрідне паспарту з тієї ж тканини, що і зворотна сторона подушки. Підберіть тканину, що гармонує з відтінками ниток, які використовуєте при вишиванні.
3
Створіть вишукану подушку з якісного дорогого атласу і стрічки. Зшийте однотонну наволочку, надягніть на подушку відповідного розміру. Оберніть її стрічкою з органзи на тон або два темніше матеріалу наволочки посередині. Краї стрічки акуратно закріпіть біля місця, де втачать блискавка. Посередині подушки пришийте невеликий квітка з тієї ж органзи. Вийде лаконічне і стильна прикраса вітальні.
4
Виріжте з м'якої замші двох-трьох відтінків коричневого кольору листя береза або дуба. Помістіть їх на викрійці наволочки, приколіть англійськими шпильками. Прокладіть на швейній машинці строчки, що символізують гілки дерева і проходять через середину кожного листочка. Виберіть нитки, контрастні за кольором до основної тканини. Зшийте наволочку, зі зворотного боку або в бічний шов вшитої блискавку.
5
Намалюйте на тканини, яка буде передньою частиною подушки, контур малюнка олівцем. Вставте тканину в п'яльця. Області, відокремлені лінією суцільно вишийте бісером одного відтінку. Міняйте положення п'ялець, щоб не перетягнути тканину. Як мотив для вишивання використовуйте геометричні орнаменти, спрощене зображення квітів або листя або малюнки Frei Wille.