Як годувати сенбернара. вирощування щеняти сенбернара.

Від харчування собаки залежить її здоров'я і настрій. Собаки змушені їсти те, що їм даю господарі. Але чи завжди ви правильно годуєте свого чотирилапого друга? Сенбернар - собака незвичайна - велика, сильна, з красивою довжиною шерстю і тому вимагає до себе особливої уваги і дбайливого ставлення.
Інструкція
1
Купуючи цуценя, поцікавтеся у заводчика, ніж його годували і дотримуйтеся такого ж раціону хоча б на початку життя вихованця у вас.
2
Годуйте сенбернара з підставки, висоту якої збільшуйте з ростом вашого вихованця. Миска повинна розташовуватися на рівні грудей тварини - це забезпечить йому зручність під час прийому їжі, а також посприяє формуванню правильної постави.
3
Привчайте собаку з раннього віку є в одному і тому ж місці, з однієї і тієї ж миски або каструлі (досить широкою, оскільки собака має велику морду і вузька миска під час процесу їжі буде приносити їй незручності).
4
Підігріває їжу обов'язково, вона повинна бути теплою, але не гарячою. Це допоможе вберегти тварину від можливих в майбутньому проблем з травленням.
5
Слідкуйте, щоб ваш вихованець не переїдав: - якщо після годування живіт собаки сильно збільшується - потрібно зменшити норму годівлі; - якщо собака продовжує після їди активно лизати миску - порцію слід збільшити, так як сенбернар НЕ наедается.Перееданіе веде до деформації хребта і кінцівок й обважнення собаки, від чого вона стає млявою і неповороткою. Постійне недоїдання призводить до худорбі, частою линьки, зниження імунітету і, як наслідок, до різних захворювань.
6
Візьміть до уваги, що чaстoтa кoрмленія собаки в залежності від віку істотно змінюється: - цуценят 1,5-3 місяців слід годувати 6 рaз на добу (для цуценяти півтора місяців зроду обсяг їжі повинен бути близько 1-1.5 склянки на одне годування). Залежно від віку добовий і разовий об'єм їжі повинен збільшуватися, - 2-3-місячних щенкoв - 5 рaз на добу, - 3-4-місячних цуценят - 4 рaзa на добу, - в 4-10-месячнoм вoзрaсте - 3 рaзa, - з 10 місяців - 2 рaзa.Взрoслих сoбaк (oсoбеннo в жaркoе час гoдa) кoрміть слід вечорами - oдин рaз на добу.
7
Кількість споживаних продуктів харчування собаки збільшується залежно від віку. Так, наприклад, кількість м'яса, що дається цуценятам віком від 1,5 місяців до 1 року змінюється від 150 г до 600 г, риби морської - від 200 г до 500 г, сиру кальцинованого від 70 г до 400 г, каші - від 80 г до 250 г, овочів - від 50 г до 200 г, кисломолочних продуктів - від 100 г до 500 г на добу.
8
Кладіть в їжу сенбернару достатня кількість сирого м'яса, розрізаного на шматочки, або інших м'ясних субпродуктів. Для цуценя норма становить 150-200 г на годування, для дорослих собак - 500 г.
9
Додавайте обов'язково в їжу свого домашнього улюбленця мінеральну підгодівлю, вітаміни і містять кальцій препарати. Цуценяті необхідні вітаміни А, Е, Д - це вітаміни росту, їх можна купити в аптеці в рідкому вигляді (так їх простіше давати собаці). Сенбернар - велика тварина, тому його кістяк потребує постійної кальцієвої підтримці протягом усього життя. Для цього в раціоні харчування повинні щодня бути присутніми молочнокислі продукти, сир, свіжі овочі, варені яйця, морська риба.
10
Можна організувати змішане годування цуценя сенбернара. Тільки треба врахувати, що таке годування вже не один рік є предметом суперечок серед ветеринарних лікарів, які не можуть прийти до однієї думки про користь чи шкоду змішаного годування і годування тільки сухими кормами. У разі змішаного годування вранці давайте цуценяті кальцинований сир, а на ніч - ошпарене сире м'ясо. При цьому слід додавати в раціон цуценяти препарат кальцію (в середньому приблизно близько третьої частини денної норми, яка зазначається зазвичай на упаковці). Нюанси і подробиці такого годування необхідно уточнювати у фахівців: ветеринарів і кінологів.
11
Перехід до сухого корму (при подібному виборі режиму годування) від годування натуральними продуктами слід здійснювати поступово, хоча б протягом тижня, замінюючи сухим кормом одне за іншим годування. Величина рекомендованих порцій повинна відповідати нормам, зазначеним на упаковці з кормом. При цьому необхідно давати вихованцеві можливість постійного доступу до чистої питної води.
12
Давайте дорослому сенбернару сирі кістки і хрящі, які містять не тільки кальцій а й інші мінеральні речовини. Розгризання кісток також сприяє очищенню зубів і зміцнює ясна. Цуценята повинні отримувати можливість погризти пов'язані сухожилля, що продаються в спеціалізованих магазинах зазвичай у вигляді кісточок для собак.
13
Не давайте собаці ні в якому віці трубчасті пташині кістки, кістки від риби, кондитерські вироби, які можуть викликати алергію.
14
підсолювати злегка їжу для собаки, але значно менше, ніж собі, щоб не викликати у неї постійне відчуття спраги.
15
Міняйте воду для пиття кожен день. Миска з водою повинна постійно перебувати в доступному для собаки місці.
Корисна порада
Привчивши свого чотириногого друга до правильного харчування, ви зможете вберегти його від багатьох хвороб, а себе позбавити від багатьох проблем.