Як почати свою справу і заробити.

Про відкриття своєї справи мріють мільйони найманих службовців. Однак цю мрію втілюють у реальність не все. Адже бізнес потрібно не тільки відкрити - він повинен безперебійно працювати і, звичайно, приносити дохід.
Інструкція
1
Реально оцініть свої можливості. Щоб новонароджений бізнес якомога швидше вийшов на самоокупність, він не повинен вимагати великих фінансових вкладень. Ресторанна справа, виробництво - все те, що вимагає оренди великих приміщень, отримання численних ліцензій, придбання дорогого устаткування і сировини - гарантує, що до заповітної точці беззбитковості ви прийдете не раніше, ніж через рік. Про прибуток можна буде говорити ще пізніше.
2
Зате маркетинг, освітні послуги, консалтинг практично не вимагають вкладень. У цих сферах головне - люди. Якщо у вас є на прикметі кілька фахівців зі зв'язками, їх цілком можна організувати в команду. Правда і у цих варіантів є підводні камені. Ваші люди можуть піти і створити власне підприємство, дуже схоже на ваше власне.
3
Не відкривайте бізнеси-клони, розмірковуючи, що якщо на одній вулиці вже працюють дев'ять овочевих наметів, то і вашої, десятої, місце знайдеться. Придумайте свою власну, оригінальну ідею. Наприклад, відкрийте НЕ хлібний кіоск з асортиментом найближчого супермаркету, а сімейне булочну, де ви будете самостійно піч і продавати фірмову здобу.
4
Оцініть свої можливості - насамперед, фінансові. Врахуйте, що кредит на відкриття підприємства в більшості банків не дають. Якщо ви впевнені, що ваш бізнес принесе швидкий дохід, можете ризикнути і взяти звичайний споживчі кредит. Якщо ж є сумніви, краще розраховуйте тільки на власні гроші.
5
Поцікавтеся, які сфери бізнесу у вашому місті підтримують владні структури. Інформацію можна отримати в мерії, у відділі споживчого ринку. Можливо, місто цікавить вулична торгівля, спеціалізовані підприємства громадського харчування або домашні дитячі садки. Підтримка влади (можливо, навіть фінансова) - потужний стимул для успішного розвитку своєї справи.
6
Якщо ви не працюєте, можете зареєструватися в районній службі зайнятості і заявити про бажання отримати державну субсидію на розвиток своєї справи. Вам доведеться пройти початковий навчальний курс підприємця (організовується службою зайнятості), а за його результатами написати бізнес-план. Якщо ваш план реальний і добре викладено, шанс отримати субсидію дуже високий. Такий варіант хороший для відкриття міні-друкарень, пекарень, їдалень та інших невеликих одиночних підприємств.
Зверніть увагу
Не варто організовувати бізнес разом з друзями. З близькими людьми набагато складніше вибудовувати ділові відносини - неважливо, партнери вони або підлеглі.