Як розвинути ерудицію.

Кожен день ми отримуємо нову інформацію, яка поповнює наш запас знань. Однак щоб значно підвищити інтелект і ерудицію, необхідно витратити багато часу і зусиль. Тільки глибокі пізнання в одній або декількох областях відразу, отримані в результаті вивчення, читання і роздумів, розвивають ерудицію.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, що ви читаєте. Одна справа - читати статті з інтернету і бульварні романи, і зовсім інша справа - читати серйозну художню літературу. Серйозною літературу можна назвати тоді, коли вона заснована на філософії, психології та історії, розширює пізнання читача і написана гарною мовою. Додатковий плюс читання даних творів полягає в тому, що воно сприятливо відіб'ється на правильності вашої усній і письмовій мові, а також на вмінні красиво і ясно викладати свої думки.
2
Вивчайте наукову літературу. Вникайте в те, що ви читаєте. Книги, які допомагають зрозуміти навколишній світ, розвивають інтуїцію, допитливість і бажання дізнатися ще більше. При читанні наукової літератури стимулюються одночасно інтерес до власних інтелектуальним здібностям і до навколишнього фізичного світу.
3
Вивчайте не тільки світ навколо себе, але й також свій внутрішній світ. Філософія - наука про життя людини. Читайте класичні книги з філософії, більше міркуйте і аналізуйте. Якщо після прочитання тієї чи іншої книги ви помітили, що вас сильно зацікавив будь-який аспект, напишіть есе на цю тему.
4
Діліться отриманими знаннями. Дискусії сприяють вмінню робити критичні висновки, спираючись на факти, а також розвивають пам'ять і дедуктивну логіку. Зрозуміло, ваш співрозмовник повинен мати чітке уявлення про тему розмови.
5
Намагайтеся не обмежуватися вузьким колом інтересів. Широкий горизонт в інтелектуальному плані і додаткові знання, що охоплюють багато різних областей, свідчать про високий інтелектуальний і духовний розвиток особистості. Найчастіше тренуйте свій розум. Вивчайте іноземні мови, складайте вірші, слухайте класику.
6
Пам'ятайте, що якщо ви дізналися про щось новому для вас, це не означає, що ви стали розумнішими. Заведіть звичку обмірковувати нову інформацію. Знайдіть застосування знанням та ідеям в реальному житті, діліться враженнями з іншими людьми, прислухайтеся до того, про що вам говорять оточуючі. Проводите свій час з користю. Дізнавайтеся новини, грайте в настільні ігри, приймайте участь у обговореннях. Ви відчуєте себе більш обізнаним і впевненим людиною. Прагнення до самовдосконалення обов'язково розкриє перед вами нові горизонти.