Як згуртувати групу.

Отримання знань проходить легше, якщо студенти спілкуються, обговорюють завдання, разом шукають варіанти рішень. Таке середовище спонукає бути відповідальним, не відставати від загального рівня, що служить додатковою мотивацією у навчанні. Щоб згуртувати групу, можна придумати незвичайну ситуацію, в якій кожен проявить свої здібності.
Інструкція
1
Підійдіть до учасників і запитайте наодинці, чим займалися в шкільні роки. Скажіть, що готуєте секретну стінгазету, де напишете про захоплення кожної людини. Щоб створити інтригу, попросіть нікому не говорити завчасно. Група буде перебувати в очікуванні, тому що зазвичай стінгазети люблять розглядати.
2
Розбийте групу на зразкові ланки за інтересами, нікому про це не повідомляючи. У радянські роки кожен клас вважався загоном і ділився на ланки, які змагалися між собою у навчанні та громадській діяльності. Щось подібне можна створити і зараз, об'єднавши людей за інтересами шкільних років.
3
Підготуйте стінгазету про таланти кожного учасника. Буде цікаво виявити одногрупників зі схожими захопленнями. Розповідати про себе любить не кожен, набагато простіше дати інформацію для газети.
4
Запросіть всіх на чаювання на честь відкриття стінгазети. Нехай кожен принесе цукерки, фрукти або печиво, зробить салат, бутерброди.
5
Запропонуйте всім поділитися на ланки, як в другому кроці, і так сісти за стіл. Поясніть, що зараз почнеться найцікавіше. Якщо хтось займався в дитинстві шахами, приємно буде поговорити за чашкою чаю з сусідом-шахістом, згадати минуле час.
6
Киньте виклик. Людям подобається змагатися, чогось досягати. Можете вибрати важкий навчальний предмет і сказати, що між ланками оголошується конкурс. Хто набере більше балів, отримає перехідну вазу кращого ланки або інший сувенір. Якщо в очах з'явиться азарт - це спрацює на загальне благо.
7
Проведіть мозковий штурм і прийміть конкретне рішення. Намітьте список справ, у яких ланки можуть себе проявити. Чудово, якщо це буде пов'язано з минулими або справжніми захопленнями. Домовтеся тримати все в таємниці, призначте наступну зустріч з підведенням проміжних підсумків.