Як штукатурити зовнішні стіни.

Завдяки простоті виконання, використанню легкодоступних матеріалів і економічності Штукатурні роботи дуже часто застосовують в обробці фасадів будівель. Проникаюча в необроблену стіну волога знижує її теплоізоляцію. Доводиться витрачати додаткову енергію на опалення будинку. А що виникає від вогкості цвіль шкодить здоров'ю членів родини. Штукатурка зовнішніх стін запобігають негативні впливи атмосферних факторів.
Вам знадобиться
 • - лійка або пульверизатор;
 • - велика кисть;
 • - металева щітка;
 • - цемент, пісок, вода;
 • - ківш (1 л);
 • - будівельний рівень;
 • - терка, напівтертка;
 • - правила і маяки (алюмінієві рейки).
Інструкція
1
Для отримання задовільного результату почніть обробку фасаду з підготовчих робіт. Новий цегляний будинок зволожите за допомогою пульверизатора або лійки. Його можна штукатурити без грунтовки. А якщо у вас старий цегляний будинок з пересушеними стінами, перед штукатурними роботами зметіть з них пил. Для цього згодиться велика кисть, що має жорстку щетину. Після зволоження стін приступите до грунтовки.
2
Штукатурка зовнішніх стін може здійснюватися з використанням спеціальної сітки. Для цього закріпіть її на стіні і наносите штукатурну суміш поверх сеткі.А можна встановити марки - невеликі ділянки розчину передбачуваної товщини шару штукатурки, на які, строго по рівню, кріпляться маяки (алюмінієві рейки). Інтервал між маяками - 1 м, від кута відступите, будь ласка, 20-30 см. Для надійності маяки закріпіть знизу дюбелями. Після установки маяків дайте розчину 4-5 годин для затвердіння.
3
Для накидання штукатурної суміші використовуйте правило (алюмінієву рейку), ківш або сокіл (спеціальний щиток). А намащуйте розчину напівтерком, переміщують знизу вгору. Розрівнюйте розчин для штукатурки за допомогою встановлених маяків, рухаючись не поспішаючи вгору. Поверхня додатково вирівнюйте правилом.
4
Штукатурні роботи виконуйте розчином, що складається з 1 частини цементу, води і 3 частин просіяного піску. Тонким шаром нанесіть грунт в кілька прийомів, зменшуючи цим поява усадочних тріщин. Товщиною близько 5 мм нанесіть перший рідкий шар (обризг) так, щоб він проник у всі пори. Це забезпечить міцне зчеплення грунтовки з поверхнею стіни.
5
Дочекайтеся, коли висохне і затвердіє один шар, і тільки після цього нанесіть другий шар (грунт). Для цього візьміть більш густий розчин. Від цього основного шару залежить товщина штукатурки (3-10 мм).
6
Щоб краще тримався верхній шар, по просохлі верствам штукатурки пройдіться металевою щіткою. Це збільшить шорсткість і, отже, надійність зчеплення штукатурного шару. Верхній кінцевий вирівнюючий шар (накривка) має товщину 2 мм.
7
Штукатурка зовнішніх стін підійшла до свого фінального етапу - затирці. Щільно притисніть терку до стіни, роблячи нею (проти годинникової стрілки) кругові рухи. Штукатурка зовнішніх стін завершена. Далі приступайте до побілки стін.
Зверніть увагу
Обробка фасаду ні в якому разі не повинна проводитися без попередньої підготовки поверхні, так як в цьому випадку штукатурна суміш погано прилипає до стіни. Утворюючи «дутики», штукатурка відвалюється великими шматками. Занадто тонкий шар штукатурки не приховує нерівності стіни, а дуже товстий шар при отвердении може розтріскатися.
Корисна порада
Якщо ви штукатурні роботи проводите нешвидко, додайте в розчин води або розчин 10% -ного кісткового клею. В цьому випадку процес затвердіння сповільнюється.
Зовнішнє оштукатурювання будівель переслідує дві мети: захист стін будинку від атмосферного впливу і надання їм декоративних властивостей. В одних випадках воно є необхідним - якщо матеріал, з якого складені стіни, вимагає захисту від безпосереднього контакту з водою (блоки з ніздрюватого бетону, наприклад). В інших - здійснюється виключно з метою поліпшення зовнішнього вигляду будинку. Декоративна штукатурка здатна перетворити вигляд вашого будинку, надавши йому неповторний шарм і оригінальність.
Вам знадобиться
 • - штукатурний розчин;
 • - набір інструментів для кам'яних і штукатурних робіт (кельма, кирочка, напівтерток, терка, кисть і пр.);
 • - схил;
 • - шнур;
 • - цвяхи.
Інструкція
1
Очистіть стіну від пилу і бруду, видаліть напливи розчину. Якщо матеріал стіни гладкий (цегла, наприклад) зробіть на стіні насічку зубилом з молотком, сокирою або болгаркою зі спеціальним кругом. Глибина насічки повинна бути близько 5 мм, відстань між прилеглими штрихами - близько 50 мм. Під час цієї роботи користуйтеся окулярами і респіратором.
2
Встановіть маяки з одночасною вивірянням стін (термін «вивірка» означає перевірку вертикальності). Забийте цвях у верхній правий кут стіни таким чином, щоб довжина його виступаючої частини дорівнювала товщині штукатурного шару (15-20 мм). Забийте цвях в нижній правий кут, скоригувавши становище його головки по схилу, прикладеному до голівки верхнього цвяха. Виконайте ту ж операцію з лівою стороною стіни. Таким чином, головки цвяхів, забитих по кутах стіни, опиняться в одній вертикальній площині, яка повинна стати поверхнею штукатурного шару.
3
Встановіть по всій поверхні стіни маяки з густого розчину або з цвяхів, відкорегувавши їх висоту по шнуру, натягнутому між цвяхами, встановленими в кутках. Кількість маяків залежить від ступеня вашого професіоналізму, чим він нижчий, тим більшим воно має бути. В нормі відстань між маяками приймається 100-150 см.
4
Замісити штукатурний розчин або придбайте готовий. Кращим вважається вапняно-цементний розчин. Присутність в ньому вапна надає йому пластичність і сприяє збереженню технологічних властивостей протягом відносно тривалого часу. Можна приготувати розчин і на одному цементі, однак він буде менш пластичним і швидше втратить здатність до укладання. Співвідношення компонентів у вапняно-цементному розчині становить 1: 1: 6 (вапно - цемент М400 - пісок), в цементному - 1: 4 (цемент М400 - пісок).
5
Накладіть попередній шар штукатурки. Якщо стіна суха, змочіть її водою. Накидайте розчин на стіну кельмою, витримуючи необхідну товщину шару (по висоті маяків). Накидання робиться легким кистьовим рухом, не дуже сильним і не дуже слабким. Потрібно пристосуватися виконувати такі рухи, щоб розчин потрапляв в потрібне місце і щільно прилипав до стіни. Накидавши площа близько 1 м ?, Вирівняти поверхню штукатурки напівтерком по маяках. При необхідності додавайте розчин в тих місцях, де його виявилося мало, і прибирайте в тих, де утворився надлишок.
6
Повторюйте цикл «наброс-вирівнювання» до тих пір, поки не виявиться заштукатурені вся стіна. Оформлення кутів будинку проводиться за допомогою оструганной дошки, притиснутою до однієї стіни таким чином, щоб її кромка була на рівні маяків іншої стіни.
7
Коли оштукатурювання стіни буде закінчено, наріжте кельмою на її поверхні хвилеподібні лінії глибиною близько 5 мм і відстанню один від одного 40-50 мм. Вони потрібні для щільного зчеплення з поверхнею оздоблювального шару, який належить укласти в подальшому. Протягом тижня по кілька разів на день змочуйте стіну водою і прикривайте її мішковиною, пергаміном або чим-небудь подібним для захисту від сонячних променів і вітру.
8
Через 1-1,5 тижні нанесіть обробний (декоративний) шар штукатурки. Його товщина повинна становити 5-15 мм. Склад декоративної штукатурки з утримання піску і сполучних повинен бути приблизно таким же, як і попередньої суміші. Крім цього, в нього додаються фарбувальні пігменти і різні компоненти (мармурова крихта, осколки скла, гравій певної фракції і пр.) Для отримання необхідного зовнішнього еффекта.Поверхность декоративної штукатурки може бути гладкою (після затирання) або рельєфною (набризганной, штампованої, нарізаною, накатаній і т.п.). Можна зробити імітацію під декоративні камені. Для кожного випадку мається своя спеціальна технологія. Потрібно визначитися з тим, що вам потрібно, і слідувати її вимогам.