Як вивести віск з замші.

Трапляється, що на улюблені чоботи або куртку падає крапля розплавленого воску. Прикро, адже відомо, що від воскового плями або жирного лиску парафіну вкрай складно позбутися. Річ зіпсована. Виявляється пляма від воску або парафіну видалити не так вже й складно, як здається на перший погляд.
Вам знадобиться
  • - папір, праска;
  • - тальк.
Інструкція
1
Спочатку видаліть сухою віск, просто зріжте віск ножем. Можна ніж трохи підігріти, тоді зрізати віск буде легше, а якщо ножа немає під рукою, то нагрійте в окропі ложку і її ручкою зскребете віск. Але на тканині залишиться масну пляму, заперіть виріб або обробіть засобом для виведення плям.
2
Можна скористатися іншим способом. Приготуйте паперові серветки або туалетний папір і праска. На прасувальну дошку покладіть декілька шарів серветок, потім розкладіть замшу і зверху знову паперові серветки (кілька шарів). Потім через серветки пляма ретельно пропрасуйте праскою, але гладити доведеться хвилин 30, щоб віск весь розплавився і вбрався в серветки.
3
Як тільки на серветках утворюється пляма, відразу їх заміните новими і гладьте далі. Віск повинен розтопитися і вбратися в серветки, а на місці воскового плями утворюється жирне. Виріб заперіть або знову використовуйте засіб для виведення плям.
4
Але замша делікатна, тому спочатку перевірте дію засобу для виведення плям на непримітному ділянці вашого виробу. Воду можна використовувати тільки в мінімальних кількостях. Замша вбирає її, як губка, набухає і витягується. Якщо доведеться вам її прати, то використовуйте тільки теплий мильний розчин, періть швидко і не викручуйте. Сушіть на вішалці при кімнатній температурі.
5
Спробуйте пляма видалити звичайним тальком, який продається в будь-якій аптеці. Посипте його на пляму і залиште на дві години. Жир з замші повинен вбратися в тальк. Потім тальк зчистіть звичайною щіткою.
6
Якщо річ маленька, то можна її покласти на деякий час в морозильну камеру, потім ножем прибрати застиглий віск, а плями обробити засобом для виведення плям. Якщо самостійно впоратися з плямою від воску не вдалося, проконсультуйтеся у фахівців.
7
Ну, а якщо ні якими шляхами не вдалося позбутися цієї плями, а з річчю розлучатися шкода, покличте на допомогу фантазію. Підберіть шматочок замші в тон або, навпаки, шматочок контрастного кольору і зробіть латочку, аплікацію, т.е обіграйте це пляма. Так ви позбавитеся від цієї неприємності і додасте своєї речі родзинку. А одяг або взуття будуть придатні до подальшої шкарпетці.
Корисна порада
Замшу легко зіпсувати. Тому будьте дуже акуратні, намагайтеся не бруднити ваші замшеві вироби. Виводити з замші плями дуже важко.
На замшевих чоботях дуже часто утворюються білі плями - сіль. Позбутися від них не так просто, як хотілося б. З'являються вони із завидною частотою, тому тільки регулярний догляд позбавить ваші чобітки від таких неприємних явищ.
Вам знадобиться
  • - засоби по догляду за замшею;
  • - щіточка;
  • - губка;
  • - оцет;
  • - вода;
  • - нашатирний спирт.
Інструкція
1
У магазинах дуже широкий асортимент різних доглядають коштів. Кіпіте пінку або спрей і нанесіть на чоботи. Якщо плями великі, попередньо почистіть взуття гумовою щіточкою. Обробляйте чоботи кольоровим засобом тільки в разі необхідності, а для повсякденного захисту використовуйте безбарвні спреї, які захищають замшу від освіти солі. Якщо підфарбовувати замшу регулярно, то вона втратить зовнішній вигляд і придбає блиск.
2
Можете скористатися допомогою звичайного столового оцту. Розведіть його до 9%, обмокніте в розчин щітку і потріть пляму на взуття. Після цього чоботи бажано протерти чистою вологою ганчірочкою і добре просушити. Так як оцет - кислота, то після його використання можуть залишатися білясті плями, тому після просихання матеріалу підфарбовуйте проблемні місця спреєм або пінкою відповідного кольору.
3
Розведіть нашатирний спирт водою у співвідношення 1 частина спирту і 5 частин води. За допомогою невеликої губки обробіть чоботи. Потім губку прополощіть і повторно протріть взуття, але вже чистою водою. Відновлювати колір замші можна тільки після повного висихання, інакше ворс скачається.
4
Закип'ятіть в каструлі воду і потримайте виріб над парою. Після чого почистіть чоботи старою зубною щіткою, якщо у вас є спеціальна, то скористайтеся ним. Після обробки парою наносити на чоботи крем не обов'язково, якщо, звичайно, вони не втратили свій колір.
5
Можете просто помити чоботи щіткою і будь-яким миючим засобом. Але дану обробку можна проводити тільки на прошитих чоботях, в іншому випадку підошва може не витримати експериментів і відклеїться.
6
Якщо ви не можете впоратися з сіллю на замші в домашніх умовах, зверніться в шевську майстерню. Вам проведуть професійну чистку чобіт не тільки зовні, але і зсередини. Вартість даної послуги прийнятна, так що не винаходьте спосіб очистити взуття.