Як поставити диван в кімнаті. Який диван поставити у вузьку кімнату.

Дуже часто покупка нового дивана супроводжується перестановкою меблів у всій кімнаті. Цю красиву і ошатну частина інтер'єру хочеться поставити так, щоб її було добре видно. Але потрібно врахувати ще і практичність розташування, забезпечити зручне користування, правильно організувати навколо нього інші предмети меблів, не зіпсувати загальний напрямок інтер'єру.
Інструкція
1
Традиційно диван в кімнаті розташовують біля стіни або біля вікна, але існує альтернатива - поставити його в центрі кімнати. Такий варіант підходить для просторих віталень або великих кімнат, що мають декілька функцій. У такому випадку диван може бути своєрідною перегородкою між зонами, розмежовуючи гостьову частину, призначену для відпочинку та перегляду телевізора, від інших. Якщо ви вибрали таке розташування, правильно організуйте простір навколо дивана, розставте крісла або столики, постеліть перед ним килим. Але така розстановка не підходить невеликим приміщенням, так як займає багато місця і не дозволяє гармонійно розставити решту меблів.
2
Диван, що стоїть біля вікна, не завжди є вдалим варіантом. По-перше, може заважати протяг, по-друге, як правило, під вікном розміщуються батареї опалення, які будуть загороджені, що стане на заваді рівномірному обігрівання кімнати. Ставте диван біля вікна тільки в тому випадку, якщо немає інших можливостей.
3
Диван, що стоїть уздовж стіни, хоч і є найпростішим і повсякденним варіантом, найбільш прийнятний у більшості випадків. Дотримуючись порад вчення фен-шуй, можна вибрати відповідну стіну для дивана. Наприклад, якщо ви спите на ньому, то голова повинна бути звернена на північ. Також рекомендується ставити його в східну частину кімнати, яка відповідає за домашній затишок.
4
Враховуйте форму дивана - недовгий, але широкий можна поставити у короткої стіни, кутові припускають розташування тільки в кутку. Масивні, великі моделі не ставте в центрі довгої стіни, якщо кімната вузька. У такому разі або виділіть для нього місце в іншої стіни, або посуньте до кута, щоб не перегороджувати прохід і не робити простір ще більш вузьким.
5
Вибираючи місце для дивана, враховуйте і розташування інших меблів в кімнаті, особливо тієї, яка повинна стояти поруч або навпаки, тобто крісла, кавовий столик або телевізор.