Як встановити кулер для відеокарти. підключити кулер відеокарти до материнської плати.

Щоб запобігти псуванню відеоадаптера комп'ютера в результаті перегріву, рекомендують своєчасно обслуговувати або замінювати вентилятор, встановлений на ній. Для цього необхідно правильно вибрати даний пристрій.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - клей.
Інструкція
1
Скачайте і встановіть програму Speed Fan. Запустіть цю програму і подивіться свідчення температурних датчиків. Спробуйте збільшити швидкість обертання лопатей вентилятора. Якщо це не допомогло досить знизити температуру відеокарти, то приступите до заміни кулера.
2
Виберіть підходящий вентилятор. В ідеалі краще використовувати пристрій від аналогічної моделі відеоадаптера. Якщо такої можливості немає, то постарайтеся знайти схожий кулер. Розберіть системний блок і витягніть з нього відеокарту, попередньо вимкнувши комп'ютер. Обов'язково відключіть системний блок від мережі змінного струму.
3
Візуально вивчіть метод кріплення кулера до відеокарти. Подумайте, чи існує можливість використовувати вентилятор з іншим типом кріплення. Іноді можна просто приклеїти кулер до радіатора охолодження. З'ясуйте вид роз'єму для підключення живлення. Заздалегідь знайдіть на материнській платі порти з іншою кількістю каналів. Вентилятор можна буде підключити не до відеокарти, а до материнської плати.
4
Придбайте відповідний кулер. Прикрутите його до відеокарти або приклейте до грат радіатора. Переконайтеся в тому, що новий кулер не буде перекривати важливі слоти материнської плати. Якщо ви вибрали другий метод кріплень, то почекайте, поки клей повністю висохне. Встановіть відеокарту в системний блок. Підключіть живлення вентилятора до неї або до материнської плати.
5
Увімкніть комп'ютер і переконайтеся в тому, що лопаті обертаються стабільно. Запустіть програму SpeedFan після завантаження операційної системи. Налаштуйте параметри роботи нового вентилятора. Доможіться ідеального співвідношення його ефективності і споживаної енергії. Якщо ви не можете зробити цього самостійно, то встановіть галочку навпроти параметра «Автоскорость вентиляторів». Згорніть програму, але не закривайте її.
Вентилятори встановлюються всередину системного блоку комп'ютера і на певні пристрої для того, щоб уникнути їх перегріву. Це дозволяє підвищити потужність потрібного устаткування, не боячись за його збереження.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - SpeedFan.
Інструкція
1
Якщо ви сумніваєтеся в якості роботи вентилятора, встановленого на відеокарту , то спочатку скачайте і запустіть програму SpeedFan. Подивіться показання температурного датчика, встановленого на цьому пристрої. Якщо вона занадто висока, то кілька разів натисніть стрілочку «Вгору», щоб збільшити швидкість обертання лопатей кулера.
2
Замініть вентилятор потужнішим аналогом, якщо вам не вдалося знизити температуру відеокарти програмним методом. Вимкніть комп'ютер і відкрийте системний блоку. Вийміть відеокарту , попередньо від'єднавши від неї кабель, що йде до монітора. Обов'язково вимкніть живлення комп'ютера. Візуально вивчіть спосіб кріплення вентилятора до відеоадаптера. Від'єднайте цей пристрій. Не забудьте відключити кабель живлення, що йде до материнської плати або відеокарти.
3
З'ясуйте кількість жил в кабелі живлення. Це дуже важливо, тому що новий вентилятор повинен володіти аналогічним набором дротів. Придбайте новий кулер, керуючись отриманими даними. Встановіть цей пристрій на відеокарту і прикрутіть його. Підключіть кабель живлення до потрібного роз'єму.
4
Якщо у вас немає можливості прикріпити вентилятор до відеокарти стандартним способом, то скористайтеся клеєм. Для цього приклейте корпус кулера до радіатора охолодження відеокарти. Переконайтеся в тому, що лопаті обертаються вільно. Почекайте деякий час, щоб клей посох. Якщо кулер відклеїться від відеокарти всередині блоку, то він може пошкодити інші деталі комп'ютера.
5
Встановіть відеокарту в потрібний слот і підключіть до неї кабель монітора. Увімкніть комп'ютер і запустіть програму SpeedFan. Переконайтеся в тому, що температура відеоадаптера не перевищує допустимих значень. Налаштуйте швидкість обертання лопатей вентилятора, щоб знизити рівень шуму.