Як заточити кусачки.

Електротехнічні кусачки значно полегшують роботу монтера. При зачистці проводів вони набагато менш травмонебезпечні, ніж ніж. Щоб користуватися цим інструментом було зручно, його необхідно регулярно заточувати.
Інструкція
1
Для того щоб визначити, чи необхідно переточувати кусачки, огляньте поверхні їх різальних крайок. При наявності на них добре помітних западин інструмент пора точити. Здійснюйте цю операцію не дуже рідко, але і не дуже часто, оскільки в першому випадку вам доведеться користуватися тупим інструментом, а в другому - швидко вичерпається запас металу на лезах.
2
Для заточки кусачок використовуйте чавило з обертовим кругом. Чим меншу потужність воно матиме, тим краще. Воно може бути оснащено як ручним або ножним, так і електричним приводом. Ніколи і нічого не обробляйте на торці кола - він може розлетітися. В силу особливостей його конструкції розліт кола в ньому повністю виключений. Використання ж інструменту, не обладнаного навіть найпростішим приводом, наприклад, брусків, непрактично, оскільки така заточка займе багато часу. Також пам'ятайте, що будь-який інструмент, виконаний не з абразивного матеріалу, а з металу, що не заточить, а лише затупілась кусачки.
3
Зімкніть кусачки і піднесіть їх до кола тильною стороною (де поверхня є увігнутою). Злегка притискаючи інструмент до обертається колі, повертайте його на невеликий кут, щоб рівномірно проточить весь проміжок між лезами. Відрізнити оброблену ділянку від необробленого можна по блиску.
4
Для того щоб кусачки не вимагали частої переточки, при поводженні з ними дотримуйте нескладне правило. Не використовуйте інструмент для перерізання будь-яких сталевих виробів, включаючи скріпки. Виняток можна зробити для проводів в сталевий ізоляції - їх можна різати і зачищати кусачками, щоб не доводилося вдаватися до використання травмонебезпечно ножа, але тоді доведеться змиритися з необхідністю частої переточки. В основному ж використовуйте їх для роботи тільки з мідними і алюмінієвими проводами.