Як зробити активні колонки. Як зробити колонку для комп'ютера.

Активної називається акустична система, що містить вбудований підсилювач. Вона займає менше місця, ніж колонки і підсилювач, виконані в окремих корпусах. При бажанні в активну акустичну систему можна переробити звичайну.
Інструкція
1
Візьміть звичайну акустичну систему будь-якого типу, розраховану на подводимую потужність в декілька ватів. Вона повинна мати розбірну конструкцію. Усередині кожної з колонок повинно матися достатньо місця для розміщення підсилювача.
2
Врахуйте, що класична конструкція активної акустичної системи припускає розміщення стереофонического підсилювача в корпусі лише однією з колонок. Іноді в ній же розміщується і блок живлення. Друга ж колонка залишається пасивною. Таке рішення дозволяє, по-перше, виконати обидва канали підсилювача на загальній платі, а по-друге, зменшити число кабелів всього до трьох (вхід сигналу, харчування, вихід на другу колонку).
3
Підсилювач і блок живлення візьміть готові, з мініатюрною активної акустичної системи меншої потужності. Відомо, що якість звуку визначається гучномовцями в значно більшій мірі, ніж підсилювачем. Тому, знайшовши новий «дім» у вигляді значно більших колонок, підсилювач почне звучати зовсім по-іншому. Головне, щоб опір динаміків у великих колонках не було менше, ніж в тих, з яких витягнутий підсилювач. Знімайте підсилювач разом з регулятором гучності, шнуром для підключення до джерела сигналу, і т.п.
4
В корпусі тієї з колонок, всередині якої буде розміщуватися підсилювач, просвердлите отвір для кнопки включення, регулятора гучності, світлодіода, вводу кабелів. Якщо закріпити кнопку включення від старих колонок не вдасться через значну товщини корпусу нових, замініть її тумблером.
5
Вихід одного з каналів підсилювача підключіть безпосередньо до динамічної голівці однієї колонки (або до її кросоверу, якщо вона багатосмугова), а іншого - до довгого кабелю. Його приєднаєте до входу іншої колонки.
6
Ретельно огляньте монтаж. Переконайтеся, що ні за яких умов компоненти не зможуть зміститися, викликавши коротке замикання, а також що при закриванні корпусу ні контакти, ні магнітна система динамічної головки не стосуються компонентів підсилювача. Всі деталі та вузли добре закріпіть. Первинні ланцюга блоку харчування розмістіть на видаленні від вторинних, таким чином, щоб вони ні за яких умов не змогли один одного торкнутися. Поруч з блоком живлення і підсилювачем просвердлите декілька вентиляційних отворів, що не кидаються в очі.
7
Закрийте корпус тієї колонки, в якій розташовується підсилювач. Підключіть готову систему до джерела звуку і до мережі. Включіть і випробуйте її.
Зверніть увагу
Вчимося правильно вибирати колонки для комп'ютера. Колонки для комп'ютера ні чим не відрізняються від звичайних акустичних колонок і також поділяються на активні і пасивні. Ціна таких акустичних колонок мінімальна. Активні колонки для комп'ютера мають підсилювач, який дозволяє домогтися повноцінного якісного і гучного звуку від звукової карти.
Корисна порада
Якщо вам потрібен ідеальний звук. Врахуйте, що немає сенсу купувати дорогущі мультимедійні колонки для комп'ютера, якщо все одно збираєтеся підключати їх до вбудованої звукової плати. Активні або пасивні колонки? Якщо ви шукали в мережі матеріал за вибором колонок для комп'ютера, то напевно вже натикалися на обговорення двох типів колонок: активних і пасивних.