Як зібрати світломузику.

Термін «світломузика» є узагальнюючим для світлодинамічних установок, як кольорових (цветомузикальний), так і одноканальних, що створюють миготіння в такт музиці без поділу сигналу за кольорами. Установки останнього типу влаштовані простіше, але також є вельми видовищними.
Інструкція
1
В якості заготовки для світломузичній установки без поділу на колірні канали використовуйте будь непотрібні (але працездатні) активні колонки для комп'ютера. Також придбайте або виготовте перехідник, що дозволяє підключати до одного виходу звукової карти або іншого аудіопристрою відразу дві пари колонок.
2
Вимкніть колонки від джерела сигналу і від мережі. Відкрийте корпусу обох динаміків. Відпаяти дроти від динамічних головок і демонтуйте їх.
3
Візьміть два невеликих відбивача від кишенькових ліхтарів. Встановіть в них лампочки, розраховані на напругу порядку 2,5 В і струм не більше 0,1 А. При допомогою кронштейнів і гвинтів закріпіть відбивачі з лампочками таким чином, щоб вони світили через решітки гучномовців. Підключіть лампочки замість динамічних головок. Прослідкуйте, щоб знов встановлені деталі після закривання корпусів нічого не розчавили. Ізолюйте їх від інших струмоведучих частин. Будьте особливо обережні в тому випадку, якщо блок живлення у колонок є не виносним, а вбудованим. Не допускайте при складанні замикання первинних ланцюгів з вторинними.
4
Закрийте корпусу всіх пристроїв. Підключіть через перехідник до одного і того ж аудіопристроем дві пари колонок: звичайні і перероблені. Спочатку виставте на обох активних акустичних системах мінімальну гучність. На самому аудіопристрої встановіть середній рівень сигналу. Потім на звичайних колонках регулятором гучності виставте бажану гучність звуку, а на перероблених таким же регулятором - яскравість світла. Не робіть останню занадто великий, щоб лампочки не перегоріли.
5
Зверніть увагу на те, що при прослуховуванні стереофонічною фонограми лампочки можуть блимати з різною яскравістю один щодо одного. Пам'ятайте, що при деяких захворюваннях центральної нервової системи миготливий світло протипоказаний і навіть небезпечний.
Домашню дискотеку неможливо уявити без світломузики, і нехай це «прикраса» залу вже застаріло, є і в ньому свою чарівність. Купити лампи навряд чи вдасться, тому є сенс зробити невигадливу конструкцію самостійно
Вам знадобиться
  • світлодіоди (12 штук), 2 резистора на 100 Ом, 0,5 Вт, плоский 14-жильний кабель з багатожильними провідниками, LPT роз'єм («тато») 25 пін.
Інструкція
1
Для початку виберіть корпус. Можна скористатися напівпрозорим плафоном, фарою від автомобіля або змайструвати самому. Зверніть увагу, щоб екран був непрозорий, але добре просвічувався світлодіодами. Відстань між екраном і світлодіодами зробіть не менш 1 см. Залиште місце для виведення діодів, приблизно 4 см.
2
Випиляєте з тонкого прозорого оргскла фігуру за формою екрану. Розмітьте положення світлодіодів і просвердлите отвори свердлом 5 мм. Вставте в отвори світлодіоди лінзами назовні, змастивши отвір всередині прозорим клеєм. Закріпіть діоди і відігніть катод кожного діода до плати. З'єднайте висновки, що лежать на платі, мідним дротом в 2 групи по 6 висновків, пропаяв.
3
Розділіть шлейф на жили довжиною на 2-3 см більше розмірів плати. Зачистіть з кожного боку шлейфу по одному дроту і накрутіть кожен на висновки обох резисторів. Інший же висновок резисторів припаяйте до дроту, що з'єднує катоди. Зачистіть залишилися дроти і накрутіть їх на аноди світлодіодів, що стирчать з плати.Распотрошіте шлейф з іншого боку, зачистите жили і припаяйте до гнізда LPT.
4
Контакти вилки нумеруються зліва направо, перший верхній ряд, потім нижній, т. Е. Нагорі 1-13, а внизу 14-25. Висновки 18-25 - це «земля», припаяйте до будь-яким з цих висновків два крайні проводи шлейфу, ті самі, які з'єднані з катодами діодів через резистори. Після цього залишилися дроти припаяйте до висновків 1-9, 14, 16, 17. Це буде вилка.
5
Використовуйте програми Winamp, плагін до нього LptLight і драйвер GiveIO. Після цього залишиться лише налаштувати рівні спрацьовування світлодіодів.