Як перезняти слайди.

У багатьох вдома зберігаються старі фотоплівки. У корені невірно думка, що для їх присмак в електронному вигляді необхідно або друкувати фотографії на папері і сканувати, або купувати дорогий слайд-сканер. Досить проектора, побільшувача і цифрового фотоапарата.
Інструкція
1
Придбайте будь фотоувеличитель і будь проектор для слайдів і діафільмів. Хорошими місцями для пошуку таких приладів є різні інтернет-аукціони. Переконайтеся в повній справності приладу перед його придбанням, якщо ви не вмієте усувати несправності в них самостійно. У другому випадку строго дотримуйтесь заходів безпеки. Пам'ятайте, що ці прилади розраховані на періодичне відключення з метою охолодження.
2
Врахуйте, що фотоплівки, зняті стандартними 35-міліметровими фотоапаратами, мають кадри, розташовані паралельно перфорації, а на діафільмів і діапозитивах вони перпендикулярні їй, при цьому, вони мають дещо менший розмір. Тому перші можна проектувати тільки збільшувачем, а другі - тільки проектором.
3
Встановіть цифровий фотоапарат на хороший штатив. Щоб кадри не розпливалися, при зйомці використовуйте в ньому функцію таймера. Запустивши таймер, приберіть руки від апарату, щоб не розгойдувати його, і почекайте, поки буде зроблено зйомка. Не користуйтеся для присмак телефоном навіть з гарною оптикою, хоча б тому, що у нього немає штативного гнізда.
4
Більшість штативів не дозволяє направляти фотоапарат вгору. Тому якщо ви користуєтеся збільшувачем, розташуйте його горизонтально. Прикріпіть до його столика аркуш білого паперу, який буде екраном.
5
При користуванні проектором налаштуйте його таким чином, щоб зображення мало діагональ порядку півметра.
6
Повністю затемните приміщення при зйомці.
7
Якщо ви перезнімали негативи, перетворите їх в позитиви. На це здатний далеко не всякий графічний редактор. З безкоштовних і простих у використанні редакторів хорош Mtpaint.
8
На фотоапараті включите режим зйомки з близької відстані. Розташуйте його так, щоб зображення займало кадр повністю. Переконайтеся в хорошій фокусуванні зображення.
9
Чи не викладайте в інтернет діафільми та діапозитиви, зняті в студії, без дозволу правовласників, а кадри з власного фотоархіву - без дозволу зображених на них осіб.