Як визначити вік шиншили.

Шиншила - звірок з густим шовковистим хутром різного забарвлення. Невеликий розмір, приємний на дотик хутро і простота змісту дозволяє жити такому звірку в домашніх умовах. При придбанні тваринного вкрай важливо вміти визначити його вік, щоб не купити стару або занадто маленьку, безпорадну шиншилу.
Вам знадобиться
  • електронні ваги
Інструкція
1
Визначте вагу звірка. Хоча дитинча шиншили їсть корм з 5 днів, до 70 денного віку він ще повинен харчуватися і материнським молоком. Для повноцінного росту і розвитку малюка важлива кожна тиждень його життя з матір'ю. Самостійними і здатними до окремого життя шиншили стають у віці 3-4 місяців, в цей час їх вага дорівнює приблизно 270-320 грам. Якщо вага звірка менше - розлучати його з матір'ю ще рано.
2
Особливу увагу приділіть відбору звірків для племінного розведення. Відбирайте великих, міцних і активних 6 -7 місячних звірків. У цьому віці шиншила важить не менше 400 г і має густий волосяний покрив. Майте на увазі, що маленькі шиншили дуже швидко набирають вагу, але перестають рости після віку 24 місяців, коли досягають 600 грамів. Якщо звір важить більше півкіло, а продавця запевняє вас, що він ще дитинча - не вірте!
3
Поспостерігайте за поведінкою шиншил - старі звірята втрачають свою активність, виглядають більш млявими і апатичними. Молоді, навпаки, пустують і весело грають. Зверніть увагу на п'яти звірка - з віком шкіра на них помітно грубіє. Якщо бачите на п'ятах мозолі - перед вами шиншилові бабуся. Очі у старих звірків стають тьмяними і втрачають блиск. Також з віком змінюється якість хутра - пухнаста шубка рідшає, її колір блякне і стає світліше.
Зверніть увагу
При придбанні звірка в ранньому віці вам доведеться освоювати штучне вигодовування молоком. Будь-якого збалансованого корму буде недостатньо для розвитку і зростання шиншили. Щоб уникнути зайвих труднощів при утриманні, зробіть правильний вибір при визначенні віку і ваги шиншили.
Корисна порада
При зважуванні враховуйте стать гризунів. Майте на увазі, що самки завжди трохи більші за самців і більше важать. Також незайвим буде звернути увагу на зуби тварини - до року мають жовто-оранжевий колір.