Як продати сир.

Ринок сирів сьогодні настільки різноманітний, що знайти свою нішу може навіть початківець підприємець. При організації власного відділу слід враховувати ряд особливостей продукції і знайти оптимальні способи її продажу.
Вам знадобиться
  • - вітрина;
  • - харчова плівка.
Інструкція
1
Проведіть невелике маркетингове дослідження ринку сиру, щоб визначити свою нішу. Можливо, ви з'ясуєте, що на планованої території не вистачає недорогих домашніх сирів, або, навпаки, елітних сортів.
2
Придбайте скляну охолоджуючу вітрину з гарною підсвічуванням. Слідкуйте, щоб вона завжди була ідеально чистою. На свій розсуд можете вибрати вітрину з відкритою частиною: так покупець отримає можливість самостійно взяти вподобаний шматок, що позитивно позначиться на рівні продажів.
3
Грамотно складіть асортимент вашого сирного відділу. 60-70% всієї продукції мають становити найбільш ходові сорти, звичні покупцеві. Уважно контролюйте ціновий рівень даних сирів: якщо клієнт купує той чи інший вид часто, він напевно добре знає його вартість, тому серйозна відмінність з конкурентами створить негативне враження про вас. Іншу частину асортименту відведіть для більш рідкісних сортів. При їх виборі спирайтеся на результати вашого маркетингового дослідження.
4
Приділіть особливу увагу викладенні та упаковці товару. Поєднуйте на вітрині цілі головки сиру з нарізаним і загорнутим в харчову плівку продуктом. Якщо сир має начинку або просто красивий зріз, обов'язково поверніть його так, щоб покупець зміг розглянути всі компоненти. Комбінуйте кілька способів нарізки: великими шматками по 200-300 г, скибочками на підкладці або фігурними пластиками, які можна в такому вигляді подати до столу. З різних обрізків зробіть тертий сир, розкладіть його по пластиковими контейнерами і продавайте за середньою ціною.
Зверніть увагу
Якщо ви продаєте дуже дорогий сир, будьте обережні з сортами невеликого терміну зберігання. Закуповуйте його невеликими партіями і незадовго до закінчення терміну придатності влаштовуйте розпродаж.
Корисна порада
Продаж сиру буде більш ефективною, якщо ви додасте кілька супутніх товарів: зелень, виноград, горіхи, вино. Все це можна розкласти на вітрині разом з сирами.