Як збити дуже високу температуру.

Температура - це захисна реакція організму у відповідь на захворювання. При бактеріальної та вірусної інфекції її підвищення до 38-38,5оС сприяє швидшому одужанню. Однак занадто сильний жар погіршує самопочуття і може викликати серйозні ускладнення у людей, що мають ті чи інші відхилення у стані здоров'я. Тому важливо вчасно вжити заходів для зниження температури.
Вам знадобиться
  • - жарознижуючі препарати;
  • - горілка;
  • - оцет;
  • - анальгін;
  • - папаверин;
  • - димедрол.
Інструкція
1
При температурі вище 39,5-40 градусів потрібні термінові заходи для її зниження. Народні засоби в цьому випадку потрібно відкласти до кращих часів. Прийміть жарознижувальний препарат на основі парацетамолу або ібупрофену. Як правило, вони починають діяти через 20-30 хвилин. До цього часу ви повинні відчути поліпшення стану. Якщо цього не сталося, виміряйте температуру повторно. Якщо показання термометра залишилися на тому ж рівні, прийміть додаткові заходи щодо зниження температури.
2
Обітріться яблучним оцтом або горілкою, розведеною водою в пропорції 1: 2. Особливу увагу приділіть розтиранню ліктьових згинів і пахвових западин. Однак цей засіб не зовсім нешкідливе. Воно погіршить стан у випадку, якщо вас морозить. Як випливає зігрійтеся перед обтиранням, інакше посилиться спазм судин, що виникає при лихоманці. Якщо ви відчули себе недобре, негайно припиніть процедуру.
3
Прикладіть до лоба хустку, змочену холодною водою. Незважаючи на те, що це не призведе до істотного зниження температури, ви досить швидко відчуєте себе краще. Міняйте компрес, як тільки він стане теплим.
4
Зробіть політично суміш для зниження температури. Цей засіб використовується лікарями швидкої допомоги, як один з найефективніших і швидкодіючих. Змішайте по 2 мл анальгіну і папаверину і 1 мл димедролу. Зробіть внутрішньом'язової ін'єкції. Укол досить болючий, тому вводите ліки повільно. У разі повторного підйому температури не можна використовувати цей засіб раніше, ніж через 6 годин після попереднього введення.
5
Якщо жоден з методів зниження температури не чинив ефекту, викличте лікаря. Він поставить діагноз і призначить адекватне лікування, яке призведе до нормалізації температури і поліпшення стану.
Збивати високу температуру у дорослої людини потрібно лише в екстрених випадках, так як вона є показником боротьби організму з інфекцією. Якщо лихоманка переноситься хворим важко, то можна скористатися народними методами нормалізації температури тіла.
Вам знадобиться
  • - жарознижуючі засоби;
  • - спирт;
  • - яблучний оцет;
  • - цитрусові.
Інструкція
1
Збільште кількість споживаної рідини. Жар завжди призводить до зневоднення, що провокує новий підйом температури тіла. Нормалізувати водний баланс організму можна теплим чаєм, соками, мінеральною водою, молоком та іншими напоями. Додайте в теплий чай мед, лимон, малинове або смородинове варення - це допоможе швидше пропотіти і наситить організм необхідною під час хвороби вітаміном C.
2
Розтирайте тіло спиртовими розчинами. Суть методу в активній віддачі тепла - тіло слід обтерти водним розчином спирту, горілкою або одеколоном, при цьому обов'язково обробити місця проходження великих судин (шия, пахви, ліктьові згини, пах, западини під колінами). Можна приготувати розчин яблучного оцту (одна столова ложка на 0,5 літра кип'яченої води) і розтирати хворого змоченим у ньому ватним тампоном.
3
Зробіть клізму. У теплу воду додайте розчин жарознижуючі засоби (таблетка парацетамолу або ібупрофену) в пропорції 1: 1, і влийте складу в кишечник. Таким способом можна швидко нормалізувати температуру.
4
Їжте цитрусові. Якщо стан дозволяє, то вживайте лимони, грейпфрути та апельсини - вони трохи знижують температуру.
5
Прийміть гарячий душ. Відрегулюйте температуру води так, щоб вона була терпимо гарячою, і приймайте душ протягом декількох хвилин. Така процедура дозволяє позбутися від лихоманки в короткі терміни.
6
Використовуйте холодні компреси. Наповніть холодною водою пластикові пляшки і покладіть їх у холодильник. Через годину дістаньте пляшки і розмістіть їх по одній під пахвами, третю - між ніг. На лоб покладіть рушник, змочений холодною водою. Можна накритися легким простирадлом. Пляшки тримайте до тих пір, поки вода в них не зігріється.
7
Прийміть жарознижувальний (метод екстреної допомоги). Вибір препарату залежить від особливостей організму - комусь добре допомагає парацетамол, а хтось обходиться аспірином (який заборонено приймати при захворюваннях травного тракту). Хороший жарознижуючий ефект дає ібупрофен, який слід приймати у відповідному дозуванні. Поєднувати препарати не рекомендується, краще чергувати їх і приймати через 4-6 годин.