Як розтопити каналізацію.

При влаштуванні системи каналізації потрібно пам'ятати про те, що взимку грунт промерзає, і вода у вашій каналізації може замерзнути. Але не завжди вдається передбачити це заздалегідь: хтось не розрахував глибину траншеї для каналізації, а може бути, сильні морози взимку дали про себе знати. Так чи інакше, бувають випадки, коли перед нами постає проблема: як розморозити каналізацію.
Вам знадобиться
  • - шланг;
  • - сіль;
  • - насос.
Інструкція
1
Якщо каналізація замерзла, то будьте готові до того, що відтане вона лише в середині літа - грунт на глибині ще довго зберігає зимовий холод. Тому доведеться вживати заходів і розморожувати каналізацію доступними методами. Один з найефективніших способів розморозити каналізацію - це промивка її гарячою водою. Промивати каналізацію потрібно з колодязя, щоб вода, що подається з шланга, сама витікала з труби назад, а не застоювалася в ній. Візьміть шланг, один кінець його насадите на кран з гарячою водою, а другий вставте в каналізаційну трубу. Увімкніть гарячу воду і промивайте трубу, поступово проштовхуючи шланг глибше. В такому способі є неприємний момент: ви можете сильно промокнути, стоячи в колодязі і потрапляючи під струмінь витікає з труби води.
2
Ще один варіант того, як розморозити каналізацію, підійде для тих, хто не має можливості промивати трубу з криниці. Відкачати з труби зайву воду за допомогою насоса. Розчиніть у відрі води кілограм або два солі, стільки, скільки розчиниться, і закип'ятіть воду. Після того як вода закипить, влийте її в каналізаційну систему. Можна повторити це декілька разів, головне кожен раз ретельно відкачувати всю воду з каналізації, інакше гаряча вода просто не добереться до льоду. Такий спосіб цілком допоможе впоратися з невеликою крижаний пробкою.
3
Якщо у вас немає насоса, то можна спробувати такий варіант: Вставте в каналізацію до упору шланг, надягніть на нього воронку і подавайте в каналізацію окріп з сіллю. Зайва вода буде виливатися з каналізації, а крижаний затор всередині неї поступово розтане. Не дуже хороший цей метод тим, що виливатися вода буде в будинок - і треба буде якось її прибирати.
Зверніть увагу
Головне - після того як настане теплу пору року, виправити систему каналізації, інакше проблеми з нею можуть повторюватися кожну зиму.
Вам потрібна дуже холодна вода, а в морозилці є тільки кубики льоду? Або риба, яку ви принесли з супермаркету, покрита тонкою крижаною глазур'ю, а готувати вечерю треба вже зараз? З якою б околокулінарной проблемою ви не зіткнулися, вам знадобиться розморозити лід. Зробити це в домашніх умовах можна досить швидко. Не обов'язково пам'ятати закони фізики - досить засвоїти кілька простих способів.
Інструкція
1
Розтопити лід у харчових цілях можна на водяній бані. Для цього покладіть лід в емальований посуд і поставте її в таку ж ємність побільше розміром. У велику каструлю налийте воду. Запаліть плиту, поставте ємності (одну в іншій) на конфорку. Зачекайте, поки вода у великій ємності нагріється і розтопить лід в малій.
2
Якщо вам потрібно розтопити лід, який більше не знадобиться, наприклад, прибрати крижану оболонку з мороженої риби, скористайтеся водою з-під крана. Також розтанути лід можна. посипавши його харчовою сіллю. Але процес це нешвидкий.
3
Киньте шматочки льоду на суху сковорідку і поставте її на запалену плиту. З шипінням лід розтане за нетривалий час.
4
Якщо вам потрібно, щоб лід танув поступово, просто викладіть його в ємність і поставте в тепле місце, наприклад, поряд з батареєю. Чим дрібніше будуть шматочки льоду, тим швидше вони розтопляться від перепаду температур.
Корисна порада
- Можна обгорнути шматочок льоду в аллюмінієвую фольгу, щоб він розтанув швидше. Фольга добре проводить тепло і прискорить процес танення.