Як в'язати візерунок "шипшина". візерунок шипшина гачком.

узором «шипшина» можна пов'язати кофточку, плаття або пальто. Він підходить для жіночого та дитячого одягу і добре виглядає в поєднанні з різними типами гумок. «Шипшина» виходить особливо ефектно, якщо в'язати з м'якої, але добре спряденной вовни досить товстими спицями. Фасони речей, виконаних цим малюнком, можуть бути будь-якими. В'язати можна в'язати прямими спицями або по колу, але послідовність петель в другому випадку буде дещо іншою.
Вам знадобиться
  • - м'яка товста шерсть;
  • - спиці по товщині вовни або на 1 номер більше.
Інструкція
1
Для зразка наберіть кількість петель, яке ділиться на 4. Наберіть ще 2 петлі для кромок. При описі малюнка кромочні петлі зазвичай не враховують. В даному випадку виворітними будуть непарні ряди. Малюнок виходить на лицьовій стороні.
2
Зніміть кромочную. З однієї петлі пров'яжіть три. Робиться це в такий спосіб: введи ті спицю в петлю, як при вив'язування лицьової. Витягніть робочу нитку, але не скидайте петлю з лівої спиці. Зробіть зворотний накид і знову введіть спицю в ту ж петлю. Витягніть нитку і скиньте лицьову петлю з лівої спиці. Наступні 3 петлі пров'яжіть разом виворітного. Чергуйте комбінації петель, по черзі пров'язуючи з 1 петлі 3, а потім 3 разом.
3
Другий ряд і всі парні в'яжіть виворітними петлями. На кругових спицях непарні ряди в'яжіть так само, як і на прямих, а парні все виконуйте звичайними лицьовими (Не схрещеними). Набирати в цьому випадку потрібно кількість петель, кратне чотирьом, без додавання кромок.
4
У третьому ряду зніміть кромочную. Наступні 3 петлі пров'яжіть разом виворітного. Далі в'яжіть, чергуючи 3 петлі з однієї, 3 разом виворітного. Четвертий ряд в'яжіть виворітними, а з п'ятого повторюйте малюнок.
5
узором «шипшина» зручніше, звичайно, в'язати вироби з рукавом-реглан або суцільнокроєним. Але він чудово піддається і вив'язування пройми. Закривайте на початку і в кінці ряду кількість петель, кратне чотирьом. Якщо це з якихось причин не виходить, в'яжіть початок ряду виворітними петлями по непарних рядах і лицьовими - по парних. В даному випадку необхідно дотримуватися послідовність чергування і стежити за тим, щоб три провязани разом петлі завжди знаходилися над тими трьома, які були виконані з однієї і навпаки.
Корисна порада
Таким візерунком найкраще в'язати однотонні вироби або з меланжевої пряжі, пофарбованої в близькі тони. На контрастною меланжевой пряжі він буде погано видно. Виконані такий вузький вироби можуть бути дуже вільної форми. Але в цьому випадку необхідно дуже уважно поставитися до виконання оздоблювальних в'язок. Гумку в'яжіть більш тонкими спицями. Вона повинна бути акуратною, інакше весь светр буде виглядати неохайно.