Як зробити хамам.

Любителі банного релаксу, звичайно, знають, що таке хамам - це турецька лазня. Від російської парної та фінської сауни її відрізняє наявність вологої пари і невисока температура ширяння. Вологий пар очищає організм і сприяє посиленому лимфодренажу, що призводить до детоксикації всього організму. Взагалі, турецька лазня - це цілий комплекс процедур, що включають в себе м'який прогрів, масаж і пілінг мильною піною.
Інструкція
1
Виберіть ділянку для будівництва турецької лазні недалеко від будинку. Хамам повинен мати достатній розмір, щоб вмістити парну, кімнату для кейфа - відпочинку, технологічне приміщення для парогенератора (не далі 15 м від парної), невеликий басейн і душові кабіни.
2
Складіть проект турецької лазні, враховуючи необхідну гідроізоляцію, підведення каналізації та водопостачання, а також пристрій куполоподібного стелі. Висота лазні зазвичай береться 2,5 м. Продумайте розташування лежаків, лавок, масажного столу, басейну, фонтану, ароматизирующего пристрою. Ретельно обміркуйте дизайн хамама. Адже в ньому ви будете знімати стрес, насолоджуватися спокоєм і млістю.
3
Виберіть матеріал для будівництва хамама. Фахівці радять використовувати клеєний брус, як найбільш технологічний матеріал для будівництва різних лазень. Він має низьку теплопровідність і стійкістю до підвищеної вологості. Втім, хамам можна будувати і з цегли або пінобетону. Головне, щоб внутрішнє приміщення було оброблене каменем або матеріалом «під камінь». Адже традиційний хамам прикрашають мозаїкою і мармуром, щоб зберегти вологість і температуру.
4
Встановіть опорні стіни хамама і купол поверх них. Далі спорудіть лежаки і сидіння, масажний стіл. Все це нерухомі, основні конструкції. Тому їх належить робити в першу чергу. Обладнайте їх підігрів за принципом «тепла підлога». Проведіть електрику, каналізацію, підключіть водопровід.
5
Підключіть парогенератор, встановіть крани, душ, каналізаційні сливи. Зробіть гідроізоляцію помещенія.Отделайте внутрішню частину хамама відповідно до свого проектом.
Зверніть увагу
Традиційний хамам являє собою велике (до 50 м2) приміщення з куполом. Турецькі лазні оздоблюються каменем, на відміну від дерев'яних російських і фінських бань. Купол необхідний, щоб вологе конденсат скочувався по стінах на підлогу. У домашніх умовах також можна зробити турецьку лазню. В принципі, практично всі душові кабіни сьогодні мають функцію «вологий пар». Але деякі господарі приватних будинків воліють влаштувати хамам у себе у дворі.