Як обчислити десятковий логарифм.

Обчислення логарифмів може знадобитися для знаходження значень за формулами, що містить в якості невідомих змінних показники ступенів. Два види логарифмів, на відміну від всіх інших, мають власні назви і позначення - це логарифми з підстав 10 і число e (ірраціональна константа). Розглянемо кілька простих способів обчислення логарифма за основою 10 - «десяткового» логарифма.
Інструкція
1
Використовуйте для обчислень калькулятор, вбудований в операційну систему Windows. Для його запуску натисніть клавішу win, виберіть пункт «Виконати» в головному меню системи, введіть латинські букви calc і натисніть OK. У стандартному інтерфейсі цієї програми немає функції обчислення алгоритмів, тому розкрийте в її меню розділ «Вид» (або натисніть клавіші alt + «і») і виберіть рядок «науковий» або «інженерний».
2
Введіть число, яке повинно стояти під знаком десяткового логарифма, і клацніть по кнопці, поміченої в інтерфейсі написом log. Калькулятор розрахує і покаже результат.
3
Скористайтеся яким-небудь онлайн-сервісом якщо ваш комп'ютер підключений до інтернету. У мережі є величезна кількість сайтів з калькуляторами різного роду. Перейдіть, наприклад, на сторінку http://kalkulyatoronline.ru/index.html і натисніть клавішу end, щоб пропустити опис калькулятора і перейти безпосередньо до обчислення. Введіть число, десятковий логарифм якого треба розрахувати, і клацніть по кнопці з такою ж, як у програмному калькуляторі написом log. Результат побачите відразу ж - цей сервіс не відправляє дані на сервер, а обчислює все прямо у вашому браузері.
4
Якщо з якоїсь причини ви не бажаєте обчислювати десятковий логарифм саме як логарифм по підставі 10, то можна представити його як частка від ділення логарифма за основою e (число Ейлера) цього числа, на логарифм по підставі e від 10 . Логарифми з основою e називають «натуральними»: lg (x) = ln (x)/ln (10). Щоб порахувати логарифм цим нестандартним способом перейдіть, наприклад, на сайт пошуковика Google і введіть у рядок пошукового запиту ln (81)/ln (10), якщо потрібно з'ясувати значення десяткового логарифма для числа 81. Google, до речі, може порахувати його і звичайним способом , тобто якщо ви введете запит lg 81. В обох випадках результат буде однаковий: 1,90848502.
десятковий логарифм називають функцію для обчислення невідомого показника ступеня, в який зводиться число десять. Найчастіше ми маємо справу з цією функцією, як з складовою частиною фізичних чи математичних формул, але іноді доводиться виробляти і практичні обчислення. Якщо у вас є можливість користуватися комп'ютером, то, зрозуміло, ніяких труднощів із знаходженням значення десяткового логарифма виникнути не повинно.
Інструкція
1
Скористайтеся, наприклад, обчислювальними можливостями пошукової системи Google - за наявності доступу в інтернет це, мабуть, найшвидший з можливих способів обчислення десяткових логарифмів. Процедура використання пошукача максимально проста - перейдіть на його головну сторінку, наберіть lg і через пропуск введіть число, десятковий логарифм якого вас цікавить. Google зробить розрахунок і відобразить на сторінці результат. Якщо замість позначення lg ви наберете «десятковий логарифм», то і така вказівка математичного дії буде правильно зрозуміло пошуковою системою.
2
Використовуйте встановлюване разом з операційною системою додаток, що імітує калькулятор, якщо доступу в інтернет немає. В ОС Windows її можна викликати за допомогою діалогу запуску програм - натисніть клавіші win + r, наберіть calc (ім'я файлу цієї програми без розширення) і клацніть по кнопці OK. У головному меню ОС теж є посилання на запуск цього додатка - шукайте її в секції «Стандартні» підрозділу «Службові» з розділу «Усі програми». Посилання ця так і названа - «Калькулятор».
3
Натисніть клавіші alt + 2, щоб переключити додаток в «інженерний» режим. У більш ранніх версіях Windows він названий «науковим» - такий рядок можна знайти в розділі «Вид» меню цієї програми.
4
Введіть число, десятковий логарифм якого вас цікавить. Робити це можна як з клавіатури, так і клацаючи мишкою по відповідним кнопкам в інтерфейсі калькулятора на екрані монітора. Зверніть увагу, що тут для позначення функції обчислення десяткового логарифма використана напис log, а не звичне нам lg. Клацніть по кнопці з символами log - калькулятор розрахує і відобразить результат.