Як навчитися розуміти картину.

Затвердження «Мистецтво потрібно відчувати, а не розуміти», звичайно, вірно. Однак, крім суб'єктивного сприйняття твору мистецтва, існують і важливі моменти, знаючи які, людина сприймає твір повніше і глибше.
Інструкція
1
Вивчайте історію образотворчого мистецтва, розвиток і зміну напрямів і стилів у мистецтві. Кожен напрямок має свої характерні риси, загальні для більшості створених в цей час творів.
2
Вивчіть якомога докладніше древню міфологію - грецьку і римську. Міфологічні персонажі та образи, конкретні сюжети міфів лягли в основу багатьох творів образотворчого мистецтва, і без знання основ міфологічної картини світу важко буде зрозуміти сюжет і ідею такої картини.
3
Християнська релігія також впливала на протязі багатьох століть на творчість художників. Ознайомтеся як мінімум з основними біблійними сюжетами, а також з канонами, які церква наказувала художнику в його роботі (наприклад, спотворення пропорцій особи на іконі, відсутність об'єму при зображенні святих).
4
Щоб зрозуміти суть конкретної картини, почитайте про життя її автора, про виникнення задуму картини і її долі. Звертайте увагу також на період часу, коли творив художник - час завжди накладає свій відбиток на мистецтво.
5
Вивчайте символіку в образотворчому мистецтві. Символи завжди відігравали велику роль у живописі, будучи зашифрованими ідеями художника, які він хотів передати глядачеві. Деякі символи міняють з часом своє значення, а також залежать від релігії і культури народу, але багато є загальними для всіх культур і епох. Так, наприклад, собака символізує вірність, яблуко - гріхопадіння, череп - смерть, білий колір - непорочність і чистоту, синій колір - духовність. Особливо важливим стає знання символіки при вивченні сюжетних картин і натюрмортів.
6
Звертайте увагу на деталі: вирази облич зображених людей, обстановку в будинку, предмети, колірне рішення картини. Все це може додати інформації про сенс твори.