Як навчитися читати електросхеми.

Навіть добре знаючи умовні позначення, застосовувані на електронних схемах, можна насилу розуміти, як же саме проходить сигнал від компонента до компонента. Щоб навчитися не тільки називати на схемі окремі компоненти, але і визначати, як вони взаємодіють між собою, необхідно освоїти ряд прийомів.
Інструкція
1
Навчіться відрізняти ланцюга харчування від сигнальних. Зверніть увагу на те, що місце подачі живлення на каскад практично завжди зображено в верхній частині відповідного фрагмента схеми. Напругу постійна напруга практично завжди спочатку проходить через навантаження, і лише потім потрапляє на анод лампи або колектор транзистора. Точка з'єднання відповідного електрода з нижнім виводом навантаження і є місцем зняття з каскаду посиленого сигналу.
2
Вхідні ланцюги каскаду зазвичай пояснень не вимагають. Врахуйте, проте, що допоміжні компоненти, розташовані навколо керуючого електрода активного компонента, грають значно важливішу роль, ніж здається на перший погляд. Саме з їх допомогою задається напруга так званого зміщення, за допомогою яких компонент вводиться в найбільш оптимальний режим по постійному струму. Особливості способу подачі зміщення у різних активних компонентів різні.
3
Зверніть увагу на конденсатори, розташовані як перед входом, так і після виходу каскаду, що підсилює змінну напругу. Ці конденсатори не проводять постійний струм, завдяки чому ні вхідний сигнал, ні вхідний опір наступного каскаду не здатні вивести каскад з режиму по постійному струму.
4
Також зверніть увагу на те, що деякі з каскадів призначені для посилення по постійному струму. Формувачі напруги зсуву в них відсутні, а між собою вони з'єднані без конденсаторів. Деякі з таких каскадів працюють в аналоговому режимі, деякі - в ключовому. У другому випадку нагрів активного компонента мінімальний.
5
Якщо каскадів у схемі кілька, навчитеся визначати послідовність, з якою сигнал проходить через них. Виробіть навички визначення каскадів, які здійснюють відносно сигналу ті чи інші перетворення, наприклад, перетворення частоти або детектирование. Врахуйте, що в одній і тій же схемі може матися кілька паралельних ланцюжків каскадів, в яких кілька сигналів обробляється незалежно один від одного.
6
Охопити всі тонкощі, без знання яких не можна безпомилково читати електросхеми, в рамках однієї статті неможливо. Тому обов'язково придбайте будь-який підручник по схемотехніці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iG9TJO38XSM