Як обробити отвір дверей.

Під час ремонту не в усі отвори квартири або будинку встановлюються двері. А може бути й так, що отвір дверей дуже глибокий і стандартна коробка такий проріз просто не перекриває. В обох випадках потрібно якимось чином додатково обробити отвір дверей. При наявності певних навичок зробити це нескладно.
Вам знадобиться
 • - оброблений дерев'яний брус товщиною 40 мм шириною 100 мм, довжина бруса дорівнює висоті отвору дверей - 4 шт;
 • - оброблений дерев'яний брус товщиною 40 мм шириною 100 мм, довжина бруса дорівнює ширині прорізу двері - 2 шт;
 • - обрізки дошки імітації бруса або вагонки, мінімальна довжина дошки дорівнює глибині прорізу мінус 200 мм;
 • - рулетка;
 • - шурупи;
 • - електролобзик;
 • - дерев'яний брус 20? 20мм;
 • - дриль;
 • - свердло по дереву діаметром 4 мм;
 • - викрутка або шуруповерт;
 • - розпірні клини;
 • - розпірні бруски;
 • - монтажна піна;
 • - штапик ;
 • - декоративні тонкі мідні цвяхи;
 • - молоток.
Інструкція
1
Складіть попарно в площині дерев'яний брус 40 на 100 мм. Виміряйте глибину отвору дверей. Припустимо, глибина дорівнює 400 мм. Розсуньте брус так, щоб між його внутрішніми краями відстань дорівнювало 200 мм. Відстань між зовнішніми краями бруса в такому випадку буде становити 400 мм, що в даному випадку і потрібно. До внутрішніх нижнім сторонам граней цього бруса прикрутите уздовж дерев'яний брус 20 на 20 мм. Відстань між шурупами робіть приблизно 150 - 200 мм. Нижні площині бруса 40 на 100 мм і 20 на 20 мм повинні збігатися.
2
Обріжте під прямим кутом (це дуже важливо!) Електролобзиком кілька шматків дошки імітації бруса або вагонки довжиною 200 мм. Вставте ці дошки поперек між розсунутими на 200 мм брусками 40 на 100 мм так, щоб дошки лягли на прикручений до нього брусок 20 на 20 мм. Ображати достатню кількість шматків дошки і повністю заповніть проміжок між брусом 40 на 100 мм.
3
Просвердлите свердлом по дереву діаметром 4 мм кожну дошку імітації бруса або вагонки. Свердлите по два отвори з кожного торця дошки на відстані 10 мм від краю. Прикрутите дошку до бруса 20 на 20 мм. Слідкуйте за тим, що б зазор між брусом 40 на 100 і торцем кожної дошки був мінімальний. У вас вийде три щита: два щита шириною 400 мм і довжиною, рівній висоті отвору дверей (це будуть бічні стійки) і один щит шириною 400 мм і довжиною, рівній ширині прорізу двері (це буде верхня перемичка).
4
Обріжте бічні стійки на довжину з розрахунку точна висота отвору мінус 50 мм. Обрізайте з того боку стійки, яка при установці стане нижньою стороною. Для складання покладіть на ребро два щита так, що б нижні сторони перебували з одного боку. Покладіть внахлест деталь верхньої перемички на умовні верхні торці бічних стійок (збірка укосу проводиться в лежачому положенні, на боці). Слідкуйте за тим, що б лицьові сторони щитів перебували з внутрішньої сторони укосу. Прикрутите верхній щит укосу до бічних його стійок.
5
Вставте укіс в отвір дверей. У проміжок між верхньою перемичкою і прорізом дверей вставте розпірні клини. Клини вставляйте тільки по краях верхньої перемички укосу, безпосередньо над бічними стійками укосу. Закріпіть розпірними клинами укіс в отворі дверей. Виставте бічні стійки укосу необхідним вам чином. В отвір дверей, між бічними стійками укосу двома рядами по 3 штуки рівномірно вставте 6 розпірних брусків. Довжина брусків дорівнює ширині укосу у верхній частині прорізу. Задуйте проміжок між укосом і стіною отвору монтажною піною.
6
Через 24 години зніміть розпірні бруски і обріжте виступила піну. Ображати на потрібну довжину штапик і закрийте їм шурупи, якими прикручена дошка до бруса 20 на 20 мм. Штапик прибийте декоративними мідними тонкими цвяхами.
Після того як встановлено нові двері необхідно обробити укоси. І, звичайно ж, ви ставите питанням, як це зробити? Насправді це не складно і існує кілька способів обробки: добори, оштукатурювання, обробка гіпсокартоном.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили обробляти укоси за допомогою доборів, ви повинні знати, що дверний добір є продовження дверної коробки, тим самим збільшує її ширину до необхідного розміру. У більшості випадку дверний добір виготовляють з МДФ або масиву дерева.
2
Добори слід кріпити до зворотної сторони дерев'яного короба, тому передбачте їх монтаж ще до початку установки двері . Попередньо виміряйте ширину дверного отвору в декількох місцях, тому як може виникнути необхідність пиляти добори в довжину. При цьому використовуйте максимальний розмір отвору і пиляйте добори клином.
3
Якщо в коробці є 10 міліметрові пази, то відповідні добори встановлюйте в них. Якщо паз відсутня, придбайте добори будь-якої ширини. Добори можуть бути, як вертикальні, так і горизонтальні. Спочатку слід встановити вертикальні, після чого простір між стіною і дверним коробом заповніть монтажною піною, а після її висихання прикріпіть наличники.
4
Якщо ви віддали перевагу метод штукатурення, ви можете зробити укоси як 90 ?, так і розгорнуті. Спочатку для кращого схоплювання обробіть укоси ґрунтовкою, після цього оштукатурювання починайте з верхнього укосу, поступово переходячи на бічні.
5
Після цього слід отшпаклевать укоси, потім зміцните зовнішні кути перфорованим металевим куточком. Його слід розгорнути і втиснути в шар нанесеної шпаклівки. Потім, зверху куточка нанесіть додатковий вирівнюючий шар шпаклівки. Після цих робіт можна приступити до декоративної обробки.
6
А якщо, ви вирішили швидко виконати обробку дверних укосів, то гіпсокартон - це найзручніший варіант. Цей матеріал можна монтувати двома методами: посадити його на клей або прикріпити до металлопрофілірованному каркасу. У будь-якому з обраних методів, укоси слід заштукатурити і отшпаклевать. Після цього нанесіть фарбу або наклейте шпалери.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GnoWLc1qKXM