Як побудувати столбчатую діаграму.

Стовпчасті діаграма, як правило, використовується для наочного графічного порівняння даних однієї колонки або рядка електронної таблиці. Найбільш поширеним інструментом для роботи з таблицями на сьогодні є Microsoft Office Excel. У цьому табличному редакторі є необхідні інструменти для створення діаграм цього роду.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel 2007.
Інструкція
1
Виділіть діапазон комірок рядка або колонки, які потрібно відобразити на діаграмі. Якщо у колонок і рядків є заголовки, то їх теж можна виділити - тексти з них будуть поміщені на діаграму як підписи до стовпчиків даних і в заголовок.
2
Перейдіть на вкладку «Вставка» меню редактора Microsoft Excel і клацніть найбільшу кнопку у групі команд «Гістограма». У списку, який в результаті розкриється, буде представлено майже два десятки варіантів оформлення стовпчастий діаграми - виберіть найбільш підходящий.
3
Відредагуйте зовнішній вигляд діаграми, яка буде створена табличним редактором автоматично на основі зробленого вами вибору. Для внесення змін використовуйте інструменти з трьох додаткових вкладок («Формат», «Конструктор» і «Макет»), які з'являться в меню разом з новою діаграмою.
4
На вкладці «Конструктор» в групі команд «Макети діаграм» ви можете, вибравши один з варіантів в випадаючому списку, замінити схему розміщення елементів діаграми, яку табличний редактор використовував за замовчуванням. У групі команд «Стилі діаграм» є додаткові стилі графічного оформлення стовпчиків. При необхідності змінити групу осередків, на основі яких будується діаграма, використовуйте кнопки з групи команд «Дані», а єдина кнопка в групі «Розташування» призначена для переміщення стовпчастий діаграми в межах поточної сторінки або на інші аркуші книги Excel.
5
На вкладках «Макет» і «Формат» розміщена маса інструментів для більш тонкої настройки зовнішнього вигляду кожного окремого елемента створеної стовпчастий діаграми. Якщо створений в результаті варіант оформлення ви хочете використовувати й надалі, то збережіть його як шаблон - призначена для цього кнопка є в групі команд «Тип» на вкладці «Конструктор».
Microsoft Excel дає можливість на основі табличних даних побудувати різні види графіків і діаграм для більш наочного відображення інформації. Наприклад, ви можете побудувати гістограму, яка буде відображати показники кожного з відділів або співробітників. За допомогою графіка можна побудувати залежність одного показника від іншого.
Вам знадобиться
  • - Excel.
Інструкція
1
Запустіть програму Microsoft Excel. Відкрийте файл з таблицею, по якій необхідно зробити гистограмму. Виділіть діапазон значень, який необхідно відобразити в діаграмі і клацніть на панелі інструментів по кнопці «Майстер діаграм».
2
Оберіть у вкладці стандартні у вікні майстра пункт «Гістограми» і в правій частині вікна відзначте потрібний вам зовнішній вигляд діаграми. Натисніть кнопку «Далі». У другому вікні майстра перевірте правильність обраного діапазону, за яким здійснюється побудова діаграми в Excel. При необхідності змініть його, натиснувши на кнопку в полі «Діапазон». Перейдіть у вкладку «Ряд», щоб додати ряд значень, наприклад, з іншої області таблиці.
3
Виділіть кожен ряд і надайте йому ім'я. Для цього в поле «Ім'я» клацніть по кнопці і виділіть комірки, які будуть служити іменами для значень. Введіть підписи для осі Х. Якщо необхідно додати їх з таблиці, клацніть на відповідну кнопку і виберіть потрібний діапазон даних з таблиці. Зверніть увагу на те, як змінюється попередній варіант діаграми у вікні. Натисніть кнопку «Далі».
4
Встановіть необхідні параметри гістограми. У вкладці «Заголовки» введіть назву самої діаграми, підписи осей. Перейдіть у вкладку «Легенда», виберіть її розміщення щодо гістограми: внизу, праворуч, ліворуч. При необхідності встановіть відображення підписів даних у відповідній вкладці. Натисніть кнопку «Далі».
5
Оберіть, де повинна бути розміщена побудована столбиковая діаграма в наступному кроці майстра. Ви можете помістити її на існуючому аркуші, тобто на тому ж, де і таблиця. При необхідності винесіть її на окремий лист. Натисніть кнопку «Готово». При необхідності ви можете змінити параметри або формат діаграми, для цього клацніть по ній правою кнопкою миші і виберіть потрібний пункт. Побудова гістограми завершено.