Як відмити суперклей. Як очистити оргскло від Скоча.

Суперклей - річ незамінна, особливо якщо необхідно терміново щось підклеїти. Клеїть він все - дерево, пластмасу, кераміку, шкіру. Але цей клей часом доставляє багато клопоту. Хто хоч раз з ним стикався, знає, що відмити його буває дуже важко. Щоб уникнути неприємностей, працюйте завжди в рукавичках, а робочі поверхні захистіть клейонкою або газетами.
Вам знадобиться
  • - ацетон;
  • - масло;
  • - мило;
  • - пемза або наждачний папір;
  • - спиртові розчини;
  • - жирний крем;
  • - димексид;
  • -
Інструкція
1
Що робити якщо клей потрапив вам на шкіру? Змастіть руки маслом і ретельно вимийте. Відразу клей, безумовно, не зійде, але з часом обов'язково відлущити в процесі миття. Або спробуйте очистити його ацетоном.
2
Інший спосіб привести руки в порядок: вимийте їх гарячою водою з милом і потріть ділянки, куди потрапив клей пемзою. Якщо пемзи немає, то використовуйте (не дивуйтеся!) Наждачний папір. Потріть нею проблемні ділянки шкіри і змийте гарячою водою з милом.
3
Також на допомогу можуть прийти речовини, в складі яких є спирт (горілка, рідина для зняття лаку, одеколон). Натирайте ними руки кожні 5-10 хвилин. На шкірі утворюється плівка, яку легко зняти. Однак пам'ятайте, що всі ці маніпуляції травмують епідерміс, а тому після процедур обов'язково використовуйте жирні креми.
4
Якщо клей необхідно прибрати з пластмасових поверхонь, купіть в аптеці димексид - рідина для компресів. Працюйте з нею в рукавичках і респіраторі, це засіб має дуже неприємний запах, будьте обережні, якщо у вас є алергія.
5
Відвідайте магазини будматеріалів. Зазвичай в них поряд з суперклеєм продається суперсмивка до нього - «Антіклеі Супермомент», очищувач «Контакт». Але спочатку випробуйте цей засіб на якому-небудь непомітному місці, подивіться, як на неї буде реагувати очищаемая поверхню. Зазвичай до складу таких очищувачів входить нитрометан, він ефективно видаляє суперклей, плями від звичайного клею, чорнила, сліди маркера.Учтіте, що очисники не розтікається, їх можна застосовувати на вертикальних поверхнях. Працюйте з усіма цими засобами обов'язково в рукавичках. Очищуючий засіб нанесіть на плями клею, потріть і залиште на якийсь час. Плями клею повинні розчинитися.
6
Якщо суперклей потрапив на тканину, то відразу його не видаляйте, зачекайте. З часом «мертва хватка» клею знижується. Через 2-3 дні він почне відшаровуватися від щільної тканини. Ось тоді трохи розм'якшите тканину легкими ударами молотка і заперіть гарячою водою. Якщо дозволяє якість тканини, спробуйте пляма видалити ацетоном.
Корисна порада
Коли працюєте з суперклеєм, будьте обережні, працюйте акуратно, щоб не довелося видаляти небажані плями з шкіри та робочих поверхонь.
У кожного є улюблені речі. Але що робити, якщо на них потрапила навіть найменша крапля супер-клею, не викидати ж. Сьогодні існує багато легенд про те, як вивести цю рідину з одягу, але не варто ризикувати і випробовувати першу-ліпшу вам на очі.
Вам знадобиться
  • тупий ножик, очищувач, праска, 2 аркуша паперу, димексид, розчинник 646, Циакрін
Інструкція
1
Холод. Діє не на 100%, але спробувати варто. Ложем забруднену річ в морозилку на ніч. Вранці дістаємо, беремо тупий ножик (обов'язково тупий, інакше поріжете тканина) і починаєте акуратно соскребать.
2
Очисник. У деяких магазинах можна знайти спеціальні очищувачі для суперклею, які продаються в спеціальних флакончиках. Якщо пляма свіже, то він дає 100% гарантію, що виведе його. Спершу він розм'якшує клей на тканині до стану жуйки, а далі ви забираєте його механічним способом.
3
Тепло. Беремо розігрітий праска і два обов'язково чистих білих аркуша. Вивертаємо навиворіт забруднений одяг. З обох сторін прилаштовуємо по листку паперу і починаємо вигладжує з тильного боку. Весь процес повинен зайняти 5-10 хвилин, залежить від розмірів поставленого плями.
4
Димексид. Купити можна в будь-якій аптеці. Наносимо розчин на білу ганчірку і злегка втираємо все в застиглий супер клей. Поступово він весь розчинитися, частина залишиться на ганчірку. Це найпростіший і дешевий спосіб.
5
Розчинник 646. Вірний спосіб позбутися, але займає багато часу. Наносимо рідину на ватний тампон і трьом. Запасіться терпінням, тому що зніматися пошарово.
6
Циакрін. Час мертвої хватки супер клею поступово знижується. Через кілька дня він самостійно відшарується від будь-якої тканини.
7
Механічним способом. Якщо забруднений оксамит або велюр, то можна спробувати спочатку трохи розм'якшити, слабкими ударами молотка (підлаштовуватися аркуші паперу з обох сторін), а потім обробити гарячою водою, краще окропом. Клей відразу почне розсипатися.
8
Наклейки. Якщо не один спосіб не допомагає, можна просто зверху пришити оригінальну аплікацію.
Зверніть увагу
Під час роботи з розчинниками можна пошкодити шкіру на руках. Дотримуйтеся всіх правил безпеки. Краще купіть додатково гумові рукавички. У разі потрапляння розчинника на шкіру - промийте холодною водою, в разі необхідності звертайтеся до лікаря.