Як зрубати хату.

Дерево століттями використовується в якості основного будівельного матеріалу. Воно має унікальні властивості не пропускати холод і затримувати тепло. Саме тому дерев'яні будинки донині користуються великою популярністю.
Вам знадобиться
  • - інструменти для роботи з деревом (пилка, сокира, рубанок, стамеска),
  • - потрібну кількість будівельних матеріалів (колоди або брус),
  • - підготовлена до будівництва площа,
  • - заготовлений фундамент.
Інструкція
1
Попередня подготовкаДля будівництва придатні не всі дерева, а тільки ті, які пройшли певну перевірку. Перед тим як зрубати стовбур, зробіть позначку - зніміть кору на стовбурі вузькими смугами зверху вниз. Бажано, щоб сосна простояла ще кілька років. За цей час дерево починає виділяти смолу, щоб просочити нею ствол. Це значно збільшує міцність колоди.
2
Заготівля древесіниРубіте сосну восени, щоб не згнила. А ось осику заготовлюйте по весні, коли виділяється сік. У такому випадку кора легко сходить з колоди, і воно, висихаючи під сонячними променями, стає міцним, як кістка. Якщо є необхідність зберігати дерево, то це найкраще робити під навісом або в приміщенні.
3
СборкаСруб ставиться на землю, зрідка на низький фундамент, складений з пласких каменів. Якщо подивитися з боку, здається, що колоди пропущені один через одного. Насправді на кінці колоди робиться вирубка до середини. На перехресному колоді така ж вирубка з пазом. Стовбури накладайте вирубкою на вирубку, а кінці повинні стирчати назовні. Іноді кінці стесивают, цей процес називається «в лапу» .Четире колоди, які пов'язані в квадрат, створюють вінець. На нього накладайте наступний вінець.
Зверніть увагу
У справжній хаті не використовуються цвяхи, тому що близько цвяха дерево починає гнити і псуватися. Якщо потрібно зміцнити якусь частину будівлі, використовуйте дерев'яні милиці.
Корисна порада
Як приклад будівництва дерев'яних хат можна навести давню Русь. Люди тут знали, як зробити так, щоб будинок був не тільки затишним, але і красивим. Хати будували з вікових стовбурів, яким було по двісті років, а довжина доходила до 20 метрів. Для стін використовували сосну і модрину, а в тих краях, де дерева такої породи не росли, використовували дуб або березу.