Як вигулювати кроликів.

Якщо ви утримуєте кроликів не в квартирі, а в приватному будинку або на дачі, можна іноді випускати їх на волю. Прогулянки в гарну погоду підуть кроликам на користь, головне - не забувайте уважно стежити за їх безпекою і не допускайте, щоб вони втекли.
Вам знадобиться
  • Клітка або переносний вольєр, будиночок-укриття від поганої погоди, поїлка з водою, лоток-вбиральня для кроликів в будинку.
Інструкція
1
Якщо ви випустили кроликів з вольєру, щоб дати їм побігати по саду, попередньо переконайтеся, що ваш сад обгороджений стіною з цегли або досить міцним парканом. Не відводьте кроликам занадто багато місця для вигулу, тому що у великому саду їх можна легко втратити, а знайти сховався кролика не так вже й легко.
2
Перевірте, чи немає щілин у паркані. Кролик зможе протиснутися навіть через маленьку. Переконайтеся, що під парканом неможливо прорити лаз.
3
Ручний кролик не завжди остерігається кішок і собак. Сусідський собака, раптово перестрибнула через огорожу, може покусати сміливого малюка, що не поспішив відбігти вбік і сховатися. Слідкуйте за тим, щоб під час прогулянки на ваших кроликів ніхто не напав. Коли інші тварини не загрожують кроликам, вони гуляють спокійно і нічого не лякаються.
4
Переконайтеся, що у кроликів є місце для притулку. Якщо піде дощ чи сильно припече сонце, вони зможуть зібратися під укриттям. Чи не випускайте вихованців гуляти в дуже холодну або сиру погоду.
5
Якщо ви сильно боїтеся за безпеку кроликів, придбайте для них переносний просторий вольєр, в якому у них буде можливість вільно переміщатися. Тепер ви можете не побоюватися, що ваші кролики загубляться. Такий вольєр послужить надійним способом вигулу кроликів. Його можна з легкістю переставляти в саду з одного місця на інше. Вольєр обов'язково повинен бути закритим з усіх боків, з міцною основою і будиночком для укриття всередині.
6
Ви можете дати кроликам можливість гуляти тоді, коли їм заманеться. Обгородіть вигін дротяною сіткою і поставте в нього клітку з тваринами. Якщо їм захочеться, вони вийдуть погуляти і потім повернуться назад у клітку. Не залишайте кроликів на волі на ніч, ввечері замикайте їх в клітку. Кролики не повинні гуляти по темряві. Майте на увазі, що спіймати гуляє кролика буде непросто. Будьте терплячі. Не біжіть за ним по всьому вигону і не хапайте кролика занадто грубо, він може сильно перелякався. Краще заженете його в кут. У такому випадку він зрозуміє, що діватися йому нікуди, і сам дасться вам в руки.
7
Кролики будуть рити ями на своїй території, не бороніть їм у цьому. Але стежте за тим, щоб вони не прорили хід через дротяну сітку. Щоб не хвилюватися з цього приводу, закопайте сітку більш глибоко в землю, на глибину близько тридцяти або більше сантиметрів. Врахуйте, що висота сітки повинна бути не менше двох метрів. Ставте поїлку з водою на чільне місце і не забувайте доливати воду в міру необхідності.
8
Переконайтеся, що трава, що росте на місці вигулу, не оброблена пестицидами і добривами. Також перевірте, чи немає поблизу на ділянці небезпечних рослин. Для кроликів отруйні такі рослини: молочай, чистотіл, паслін, собача петрушка, болиголов отруйний, редька дика, віх отруйний, наперстянка, жовтець, анемона, борець, олеандр, конвалія та ін.
9
Якщо ви тримаєте кроликів в квартирі або просто вирішили пустити їх на час в будинок, можете дозволити їм вільно бігати. Обов'язково при цьому стежте, щоб ніхто з них не погриз меблі та електричні дроти. Не забудьте поставити для кроликів лоток-вбиральню.