Як лікувати папужки від кліща.

Якщо ви помітили, що ваш папуга погано їсть і малоактивний, а навколо його очей, дзьоба, восковіци, на лапках і клоаці з'явилися грубі наростання - це означає, що він вражений коростяних кліщів. Відразу ж зверніться до ветеринара, тому що якщо ви не почнете лікувати птицю своєчасно, вона обов'язково загине. Про занедбаності хвороби ви можете судити по важкому диханню і сильною млявості папугу.
Вам знадобиться
  • -вазеліновое масло;
  • або
  • -аверсектіновая мазь;
  • -аерозоль «Арпаліт».
Інструкція
1
При виборі препарату для лікування будьте уважні, багато з них викликають алергію і навіть отруєння. При цьому захворюванні дуже добре підходить аверсектіновая мазь - вона нешкідлива і недорога. Наносите мазь кілька разів тонким шаром на уражені ділянки шкіри, уникайте потрапляння в очі, дзьоб і ніздрі. Для повного одужання буде потрібно провести 3-4 процедури з інтервалом у п'ять днів. Наносити мазь потрібно ввечері, в цей час папуги менш активні. Обробляйте також і пір'я папуги, для цієї процедури добре підійде препарат «Арпаліт», що випускається у вигляді аерозолю.
2
У відсутності мазі, використовуйте для лікування вазелінове масло. Воно не пропускає кисень і кліщ гине, проте його яйця можуть залишитися живими і в цьому випадку, можливий рецидив захворювання. Лікування вазеліновим маслом більш тривале, але на відміну від рослинних масел воно не викликає алергії. Наносите вазелінове масло два рази на день до повного одужання птиці.
3
Чи не випускайте папугу з клітки, так як кліщ може поширитися по кімнатах. Якщо в одній клітці міститься одночасно кілька папуг, хворого відсадите в окрему клітку на карантин. За здоровими птахами постійно спостерігайте. Клітку обов'язково продезінфікуйте перед початком лікування і після одужання вихованця. Не забувайте про гойдалках, жердинках, дзеркалах, поїльників та інших предметах знаходяться в клітці, всі вони повинні піддатися ретельній обробці, наприклад їх можна ретельно промити і обдати окропом.
4
Під час лікування додайте до харчування папугу вітаміни, обов'язково дотримуйтеся режиму харчування. В цей період воно має бути якомога більш різноманітним. Після лікування видаліть рогову кірку з уражених місць, всі використовувані для цієї процедури інструменти обов'язково обробіть спеціальним розчином або прокип'ятіть протягом 5-7 хвилин.
Корисна порада
Після покупки нової клітини і аксесуарів обов'язково обробляйте їх, щоб не допустити зараження вихованця. Купуйте тільки перевірені корму. При виборі папуги в зоомагазині уважно огляньте його - якщо птах занадто млява, постійно свербить, у неї відсутня частина оперення, а на лапках і дзьобі видно грубі жовтуваті нарости - вона хвора, також як і всі містяться з нею в одній клітці.