Як підключити світлодіоди до комп'ютера.

Якщо вам необхідний малопотужний світлодіодний освітлювач, розташований поруч з комп'ютером, але зайва розетка в подовжувачі відсутня, не впадайте у відчай. Живити світлодіоди можна і прямо від комп'ютера. Зробити це можна двома способами.
Інструкція
1
Перший спосіб отримання живлення для світлодіодів підходить тільки для настільних комп'ютерів. Щоб ним скористатися, зніміть з зіпсованого приводу компакт-дисків або жорсткого диска роз'єм типу Molex. Підключивши його до вільного роз'єму блоку живлення відповідного стандарту, можна знімати два різних напруги: 5 і 12 В. Напруга +5 В присутня на червоному проводі, +12 В - на жовтому. Обидва чорних дроти є загальними, і всередині блоку живлення вони з'єднані між собою.
2
Другий спосіб підходить як для настільних, так і для портативних комп'ютерів. Візьміть будь вийшов з ладу прилад, призначений для роботи з інтерфейсом USB. Зніміть з нього шнур. На червоному проводі буде присутній напруга +5 В, а чорний є загальним. Обшивка кабелю, якщо вона є, також підключена до загального проводу. Решта дроти ізолюйте і не використовуйте.
3
Якщо напругу живлення становить 5 В, включіть послідовно, дотримуючись полярності, два червоних, жовтих або зелених світлодіода, або один синій або білий. Резистор використовуйте опором в 200 Ом і потужністю в 0,5 Вт Якщо ж напруга становить 12 В, включіть послідовно чотири червоних, жовтих або зелених діода, або три синіх або білих. Резистор використовуйте тієї ж потужності, але опором в 500 Ом.
4
Ланцюжки з послідовно з'єднаних світлодіодів і резисторів можна, у свою чергу, з'єднувати паралельно. Виміряйте, який струм споживає один ланцюжок, і встановіть таку їх кількість, щоб сумарний споживаний струм не перевищував 0,5 А. Особливо це важливо при живленні від інтерфейсу USB.
5
Перед здійсненням будь-яких перепайок відключайте освітлювач від комп'ютера. Зберіть його такому чином, щоб повністю виключити можливість короткого замикання. Обов'язково використовуйте корпус. Готовий освітлювач направте на клавіатуру, виключаючи паразитне засвічення монітора.