Як визначити масу у людини.

Знати масу власного тіла необхідно кожному. Для її визначення використовують ваги різної конструкції. Точність вимірювання цього показника, а також спосіб здійснення такого вимірювання залежить від типу ваг.
Інструкція
1
Не піддавайтеся на пропозиції виміряти масу тіла на вулиці за допомогою спеціального автомата. Точність буде невисокою хоча б з тієї причини, що вам доведеться вставати на майданчик автомата в одязі. Та й купити домашні ваги один раз вигідніше, ніж оплачувати кожен вимір.
2
Якщо домашніх ваг у вас ще немає, придбайте їх. Незалежно від типу, вони повинні мати верхню межу вимірювання, рівний 120 кг. Електронні ваги точніше механічних, але дорожче і вимагають періодичної зміни джерел живлення. Можна придбати і списані з поліклініки медичні коромислові ваги. Вони більші, але послужать оригінальною прикрасою інтер'єру.
3
Не ставте вимірювальний прилад у ванній кімнаті, якщо в інструкції прямо не сказано, що він на це розрахований.
4
Завжди зважуйтеся без важкої одягу і без взуття. Будь ваги в обов'язковому порядку встановіть на тверду підлогу, а не на килим.
5
Щоб зважитися на електронних вагах, просто включите їх, якщо вони не мають функції автоматичного включення, а потім встаньте на платформу. Дочекайтеся, поки свідчення не перестануть змінюватися, потім зійдіть з платформи. Вимкніть ваги, якщо вони не мають функції автоматичного відключення. При наявності у приладу кнопки установки на нуль перед виміром натисніть на неї за відсутності вантажу на платформі.
6
У механічних побутових ваг перед тим, як вставати на платформу, встановіть обертову шкалу на нуль регулятором. Потім встаньте на платформу, дочекайтеся заспокоєння диска, після чого зійдіть з неї.
7
Зважування на коромислові медичних вагах здійснюйте наступним чином. Розблокуйте рухливу систему за допомогою арреттіра, встановіть обидві гирі на нульовий розподіл і переконайтеся, що коромисло знаходиться в строго горизонтальному положенні, потім знову заблокуйте арреттір. Встаньте на платформу і попросіть помічника розблокувати арреттір і перемістити спочатку велику, а потім малу гирі за шкалою в такий стан, в якому коромисло буде знаходитися в строго горизонтальному положенні (у вагах є спеціальний покажчик, що дозволяє визначити, чи так це). Здійснювати вимірювання без помічника небажано, оскільки під час вимірювання не можна рухатися. Заблокуйте арреттір, зійдіть із платформи і прочитайте свідчення у грубого і точного шкалами.