Як захистити мобільний телефон.

Користувача мобільного телефону підстерігає ряд небезпек: крадіжка апарату, шахрайські дії, зараження вірусами, і т.п. Кожен власник такого апарату повинен володіти знаннями та навичками, що дозволяють захиститися від цих небезпек.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що морально застарілий, але багатофункціональний мобільний телефон деколи як зручніше, так і дешевше апарату останньої моделі, що володіє меншою кількістю функцій. При цьому, ризик його крадіжки значно менше, оскільки практично всі зловмисники чудово обізнані про модельний ряд телефонів і про роки випуску різних моделей. Але купуючи такий апарат, будьте уважні, щоб не нарватися на телефон, який сам є краденим.
2
Носіть телефон в чохлі. Через нього погано видно, який він моделі, та й виглядає він менш привабливо.
3
Ніколи і нікому не давайте телефон на вулиці. Навіть якщо його потім вам повернуть, не факт, що з його рахунку не пропаде велика сума, або ви не будете підписані на послугу, яка передбачає періодичне зняття такої суми. Якщо кому-небудь необхідно терміново подзвонити, скажіть, що ви самі наберете номер і самі передасте абоненту необхідну інформацію.
4
Підключіть у оператору послугу заборони дзвінків і відправлення повідомлень на номери контент-провайдерів. Налаштуйте відповідним чином і свій телефон, і апарати всіх членів своєї родини.
5
Бійтеся дзвінків від шахраїв. Вони можуть прикинутися родичами, які потрапили в біду - в цьому випадку, задайте їм питання, на яке вони повинні гарантовано знати відповідь. Якщо той, хто телефонує стверджує, що поповнив ваш рахунок помилково, перевірте, чи так це насправді, чи фальшиве повідомлення про його поповненні він сам же вам і прислав. Не набирайте під диктовку ніяких USSD-команд - вони призначені для переказу коштів на рахунок зловмисника.
6
Якщо ви користуєтеся смартфоном, завантажуйте на нього додатки тільки з перевірених джерел. Навіть безкоштовну програму необхідно качати безпосередньо з сайту розробника, а не зі сторонніх ресурсів. Телефони з операційною системою Symbian версії 9 дозволяють встановити додаток тільки при наявності цифрового підпису. Але встановити антивірус не завадить на будь-який смартфон, в тому числі, що володіє таким захистом. Ні в якому разі не встановлюйте додатки, отримані з невідомих джерел через Bluetooth або MMS.
7
Якщо ваш апарат підтримує тільки J2ME, завжди відповідайте негативно на запит віртуальної машини Java про дозвіл додатком надіслати SMS-повідомлення на той чи інший номер.
Прослуховування телефону - дія протизаконне, проте реально існуюче. Чи можливо якось захистити себе від прослуховування приватних телефонних розмов сторонніми особами?
Вам знадобиться
  • - Кріптотелефон;
  • - скремблер;
  • - маскіратори.
Інструкція
1
Будь-який з мобільних телефонів можна прослуховувати, причому не тільки в ході розмови, але навіть тоді, коли ваш виклик завершений. Це неможливо довести, але те, що прослухати стільниковий телефон, залишаючись при цьому непоміченим, можна, на жаль, факт. Найдешевший спосіб захиститися від «прослушки» - відмовитися від ведення інтимних, таємних або просто важливих і значимих розмов по телефону (як по «звичайному», так і по стільниковому).
2
Є й інший, альтернативний варіант захисту телефону від прослуховування. Купуйте кріптотелефон з вбудованими засобами шифрування розмови. Коштує він, звичайно, недешево, але от прослухати вас якщо і зможуть, то далеко не всі і не так легко, як це робиться у випадку зі звичайними мобільниками. Знайте, що такі телефони обслуговуються тільки операторами мережі Мегафон.
3
Захистіть свій телефон від прослуховування за допомогою спеціальних програм (розроблених переважно для комунікаторів). Відправляйтеся в салон стільникового зв'язку і запитайте про продукти австралійської компанії Secure GSM.
4
Придбайте скремблер - спеціалізований шифратор, здатний перекодувати в режимі реального часу витікаючу і вхідну інформацію. Закріпіть цей пристрій на свій мобільний і активуйте. Після вищевказаних дій скремблер буде перехоплювати всі сигнали, що прямують в мікрофон, зашифровувати їх і відправляти в вихідному напрямку. Принимаемая звукова інформація також буде захищена від прослуховування.
5
Якщо скремблер з якоїсь причини вам не підходить, купіть маскіратори. Використовуйте його в парі зі звичайним міським телефоном. Дотримуючись інструкції із застосування, підключіть аксесуар, і, як тільки він почне діяти, на лінії з'являться шумові перешкоди. Вони завадять стороннім вухам вникнути в суть вашої бесіди. Самі ви, зрозуміло, ніякого шуму чути не будете. Однак стовідсоткового захисту від прослуховування телефону ви все одно не досягнете: маскіратори працює в односторонньому режимі.