Як поміняти пароль root. Як поміняти себе в корені.

Root - це ім'я адміністратора в операційній системі Ubuntu, іншими словами «Суперкористувач». Для зміни параметрів системи, установки і настройки програм необхідно ввести пароль даного користувача.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Linux.
Інструкція
1
Відновити поточний пароль root ви зможете тільки шляхом підбору, так званий метод Bruteforce. Якщо існує фізичний доступ до комп'ютера, замініть поточний пароль root на новий. Завантажте систему в режимі одного, тим самим ви змусите ядро запустити лише інтерпретатор bash.
2
Якщо на комп'ютері використовується завантажувач Grub, виберіть зі списку необхідне ядро, натисніть клавішу Е, щоб відредагувати параметри завантаження. Виберіть рядок Kernel, знову натисніть Е. Додайте характеристику завантаження, впишіть команду init =/bin/bash. Далі клацніть Enter, поверніться в попереднє меню і натисніть для завантаження клавішу B.
3
Виконайте підготовку до заміни пароля, якщо в системі використовується завантажувач LILO. Вийдіть з графічного режиму клавіші Tab, введіть мітку ядра за допомогою команди init =/bin/bash.
4
Приступите до монтування кореневого розділу, для цього використовуйте режим «Читання/запис». Для цього введіть команду # mount/-o remount, rw. Далі введіть команду зміни пароля Root - # passwd root/. Після цього з'явиться повідомлення про те, що зміна пароля Root сталося успішно. Змонтуйте корінь знову в режим ro. Для цього скористайтеся командою # mount -o remount, ro. Далі перезавантажте систему командою # reboot.
5
Завантажте систему з Livecd, щоб змінити пароль Root. Запустіть термінал під Root. Для початку встановіть ім'я розділу, на якому встановлена система. Це робиться за допомогою команди # fdisk -l. Зробіть даний розділ доступним для запису з завантажувального диска. Створіть папку для точки монтування, далі змонтуйте сам розділ.
6
Далі оголосіть файлову систему, яка знаходиться в розділі/dev/hda1 як кореневу. Буде запущений інтерпретатор Bash. Тепер змініть пароль системи на новий. Далі вийдіть з інтерпретатора, отмонтіруйте розділ. Тепер втрачений пароль успішно змінений на новий.