Як почати невеликий бізнес. Як почати невелике свою справу.

Стати незалежним, самостійним, багатим, реалізувати свій професійний, творчий потенціал - мотивів для відкриття власної справи може бути безліч. Досягти успіху і вирости до солідної фірми в приватному бізнесі дано далеко не кожному, але зробити спробу зайнятися індивідуальним підприємництвом, забезпечивши самозайнятість, може кожен. Почати невеликий бізнес бувалі ринковики радять з оформлення свого статусу як ІП - індивідуального підприємця.
Інструкція
1
Головне - визначитися зі сферою майбутньої діяльності. Вчорашні поліграфісти пробують себе в найпростішої побутової послугу - ксерокопіюванні, продавці - в роздрібній торгівлі, вчителі - в репетиторстві або роботі гуртка. Водії вибирають таксі або вантажоперевезення, фармацевти - аптечний кіоск. Чим би ви хотіли зайнятися і що вмієте робити професійно? Ці два базових інтересу повинні співпасти.
2
Рішення прийнято - ви вирішили стати ІП (індивідуальним підприємцем) з веденням ПБОЮЛ - підприємницької діяльності без утворення юридичної особи. На самому початку легше працювати без штатних найманих працівників: простіше бухоблік, нижче податкове навантаження, відповідальність тільки за себе.
3
Вид діяльності, який ви виберете, продиктує вибір системи оподаткування: єдиний податок на поставлений дохід, спрощена система оподаткування, загальна система або патент. У податковій інспекції вам розкажуть, чи є у вас варіанти, роз'яснять, куди і які податки вам належить платити.
4
Основні ознаки підприємницької діяльності вказані в ст. 2 Цивільного кодексу РФ. Ця діяльність організується на свій страх і ризик. Всі підприємці повинні бути зареєстровані. Прибуток може бути отримана від продажу товарів, надання послуг, виконання робіт, від використання майна.
5
Зайнятися підприємницькою діяльністю ви зможете з дня державної реєстрації як ІП - внесення запису до Єдиного державного реєстру індивідуальних підприємців по Федеральним законом від 08.08 2001 N 129-ФЗ. Саме з цього моменту ви отримаєте ІН (основний державний реєстраційний номер запису про державну реєстрацію ІП).
6
Основний пакет документів для реєстрації включає: - заяву про державну реєстрацію (підпис завіряється у нотаріуса); - копію паспорта; - квитанцію про оплату держмита.
7
При реєстрації як індивідуального підприємця вам необхідно буде встати на облік в податковому органі (інспекції) за місцем проживання як платник податків і отримати ідентифікаційний номер - ІПН (якщо він не був отриманий раніше). Далі вашій увазі діяльності повинен бути присвоєний код за КОАТУУ (ЄДРПОУ видів економічної діяльності).
8
Далі ви повинні пройти реєстрацію в територіальному фонді обов'язкового медичного страхування, отримати свідоцтво і реєстраційний номер страхувальника - для сплати відповідних податків.
9
Обов'язкова для вас як ІП реєстрація як страхувальника в територіальному органі Пенсійного фонду РФ за місцем проживання. Після цієї реєстрації ви отримаєте спеціальний реєстраційний номер (не плутати з номером страхового свідоцтва державного пенсійного страхування - зеленої пластиковою карткою). Цей номер буде потрібен для сплати податків та підтвердження вашого трудового стажу (знадобиться в майбутньому при оформленні пенсії). Пройшовши ці сходинки реєстрації, ви можете укладати договори та здійснювати угоди від свого імені, отримуючи прибуток.
Зверніть увагу
Якщо дається письмова згода батьків, завірений нотаріусом, індивідуальним підприємцем може стати навіть підліток 14 років. Дієздатність у повному обсязі виникає з 18-ти років (в окремих випадках - з 16-ти).
Корисна порада
Заключний етап оформлення статусу ІП - облік та ідентифікація його в територіальному органі Федеральної служби Держстатистики та отримання Інформаційного листа про облік в Статрегістре Росстату. У ньому будуть довідково вказані ваші коди Загальноросійських класифікаторів: ОКПО - Загальноросійського класифікатора підприємств і організацій; ОКАТО - Загальноросійського класифікатора об'єктів адміністративно-територіального поділу; ОКТМО - Загальноросійського класифікатора територій муніципальних утворень; ОКОГУ - Загальноросійського класифікатора органів державної влади і управління; КОАТУУ - Загальноросійського класифікатора видів економічної діяльності; ОКФС - Загальноросійського класифікатора форм власності; ОКОПФ - Загальноросійського класифікатора організаційно-правових форм.