Як штукатурити стіни Ротбанд. Як штукатурити стіну за допомогою маячкових напрямних.

За допомогою універсальної сухої штукатурної суміші на основі гіпсу Rotband можна вручну обштукатурити стіни і стеля всередині приміщень, у тому числі ванної кімнати та кухні. Вона має гарну адгезію до цегли. Після чого на неї можна монтувати керамічну плитку або приклеювати шпалери. У відмінності від цементних розчинів, суміш не має схильності до тріщин, має гарну пластичність, високою щільністю і технологічністю.
Вам знадобиться
  • - маячкові напрямні;
  • - правило 2 м;
  • - шпатель;
  • - гладилка з нержавіючої сталі;
  • - ємність 15 л;
  • - глубокопронікющая грунтовка;
  • - рівень 2-2,5 м.
Інструкція
1
Підготуйте підставу. Роботу ведіть при нормальних умовах: температура повітря 18-23 ° С, вологість приблизно 60%. Основа повинна бути сухим. Зробіть на гладкій бетонної поверхні неглибокі насічки, особливо на горизонтальних поверхнях (стеля). Очистіть підставу від пилу, бруду, залишків вапняного розчину і фарби. Загрунтуйте її глубокопроникающим складом. Встановіть напрямні після її висихання.
2
Змонтуйте маячкові профілі, які служитимуть напрямними для правила, крім того вони зададуть товщину вирівнюючого шару. Поставтеся до цієї операції відповідально, тому що від неї залежатиме кінцевий результат. Вони виготовляються з оцинкованої сталі і товщиною ребра 6 і 10 мм. Останні мають більшу жорсткість, тому монтуються простіше, проте і збільшується витрата вирівнюючої суміші, приблизно в 1,5 рази. Купуючи профіль, стежте, щоб вони був рівний, без деформацій. При монтажі не поспішайте, використовуйте практично рівний по їх довжині рівень.
3
Обріжте маячковий профіль по висоті кімнати. Нанесіть на його зворотну сторону шар розчину Rotband, притулите його до стіни і "прітріте" до основи, постійно контролюючи рівень по вертикалі. Зазори між стіною і профілем усунете розчином або дерев'яними клинами, які потім слід видалити після затвердіння Rotband. В тому випадку, коли поверхня сильно викривлена, нанесіть на неї вертикальну смугу шириною 30-40 мм. Товщину вирівнюючого шару визначте, промірявши її площину натягнутим шнуром.
4
Встановіть відстані між маячкових напрямними 1,7-1,8 м, правило повинно бути 2 м. Наприклад, на стіну, шириною 4 м, достатньо двох маяків, розташованих симетрично її центру. Спочатку заповніть та вирівняйте ділянку між напрямними, а після того як він схопиться - бокові місця. В цьому випадку опорою буде затверділий розчин між маячками.
5
Приготуйте розчин. Для цього візьміть пластикову ємність об'ємом 15 л. Не слід замішувати більшу кількість розчину, так як він порівняно швидко схоплюється і їм можна працювати лише протягом півгодини. Заповніть ємність на одну третину холодною водою, додайте суху суміш Rotband і добре перемішайте, отримавши однорідну, без грудок масу, близьку за консистенцією до густої сметані. Розчину дайте постояти 5-8 хвилин і перемішайте знову, щоб він став більш еластичний.
6
Нанесіть розчин на вирівнюють поверхню широким шпателем знизу вгору або набросом. За один раз заповніть ділянку висотою до 100 см, потім починайте його витягати. Використовуйте для цього алюмінієве правило з скошеним краєм. Притисніть його щільно до маячковим напрямних і рухайте знизу вгору, прибираючи надлишки розчину. Верніть їх назад в ємність з сумішшю для повторного застосування. Після першого проходу, заповніть тріщини і раковини розчином за допомогою шпателя. І знову витягніть його. Повторіть ці ж операції на наступних ділянках підстави. За один прохід можна нанести шар до 70 мм. Підстава під облицювання керамічною плиткою залиште як є після висихання, а під шпалери - загладьте.
7
Загладьте гіпсовий штукатурний шар через 40-50 хвилин після витягування. Це теж саме, що і шпаклювання. Розведіть невелику кількість суміші Rotband до консистенції рідкої сметани. Потім нанесіть її ще не на висохлу штукатурку і загладьте прямокутної гладилкою з нержавіючої сталі. Якщо необхідно, повторіть операцію після застигання шару. Тим самим закриються всі раковини і задираки, поверхня стане рівною і гладкою. Час висихання, що не схоплювання, штукатурки Rotband залежить від вологості і температури приміщенні. Зазвичай, при товщині шару до 20 мм і нормальних умовах, це відбувається на протязі тижня. При цьому колір зміниться від темно-сірого до світло-сірому, але це не показник висихання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2-1S8OaSPLc
Зверніть увагу
Пластичний розчин Rotband обпливає під власною вагою, тому, при вирівнюванні ділянки за ділянкою, слід періодично протягувати готову поверхню знизу, щоб видалити надлишки матеріалу.