Як перевірити аналіз крові.

Найпоширенішим методом діагностики є загальний аналіз крові. З його допомогою можна виявити інфекцію, гематологічні захворювання, алергію, імунодефіцит та інші проблеми, які потребують вжиття термінових заходів. І якщо розшифровка результатів не викликає ускладнень у досвідчених фахівців, то пацієнти, як правило, не в курсі допустимих норм і причин відхилень від них.
Інструкція
1
Важливим показником є рівень гемоглобіну. Його підвищення зустрічається не так вже часто і свідчить, як правило, про зневоднення. Зниження гемоглобіну - досить поширене явище, в більшості випадків вказує на анемію. Відхилення від норми вимагає консультації терапевта, а краще - гематолога. Якщо рівень гемоглобіну коливається в межах 110-140 г/л (у чоловіків 120-160 г/л) - приводу для хвилювання немає.
2
Не менш важливе значення має рівень еритроцитів, який в нормі становить 3,80-5,00 млн/мкл. Відхилення від норми в більшу сторону сигналізує про зневоднення (в окремих випадках - про дихальної або серцевої недостатності). Зниження числа еритроцитів є ознакою анемії.
3
Зверніть увагу на рівень тромбоцитів. Підвищення їх кількості не менш серйозно, ніж зниження. Перевищення значення в 400 тис/мкл може вказувати на інфекцію, кровотеча або гемолітичну анемію. Рівень нижче 150 тис/мкл є ознакою гематологічного або аутоімунного захворювання. Якщо число тромбоцитів менше 50-70 тис/мкл, потрібна термінова госпіталізація і переливання крові, так як є ризик виникнення внутрішньої кровотечі.
4
Ще одним важливим показником є лейкоцити. Якщо їх число нижче 4,50 тис/мкл, найімовірніше, у вас вірусна інфекція. Однак, ставити остаточний діагноз без консультації лікаря не можна, так як лейкопенія іноді є ознакою аутоімунних та гематологічних захворювань. Лейкоцитоз вище 12 тис/мкл зазвичай свідчить про бактеріальної інфекції. Значне відхилення від норми може бути ознакою онкогематологічного захворювання.
5
ШОЕ вище 12 мм є ознакою запального процесу. Однак робити висновки без лікарської консультації можна. Іноді навіть незначне відхилення від норми є ознакою онкологічного або аутоімунного захворювання.