Як зробити скидання біоса.

Іноді може виникати ситуація, при якій система перестає завантажуватися через невірні налаштувань, виставлених в BIOS Setup. Наприклад, ви можете вибрати дуже агресивні налаштування для частоти системної шини або занадто низькі таймінги оперативної пам'яті. Деякі сучасні материнські плати самостійно відновлюють попередні значення налаштувань BIOS Setup, якщо завантаження не відбулася. Але, на жаль, більшість материнських плат позбавлені подібних функцій.
Інструкція
1
Що робити, якщо ви зіткнулися з яким-небудь з перерахованих вище варіантів? У даній ситуації потрібен скидання BIOS c відновленням всіх налаштувань за замовчуванням, які забезпечать стандартну завантаження комп'ютера. Щоб здійснити це, необхідно відкрити корпус системного блоку, що не зовсім приємно в тому випадку, якщо комп'ютер знаходиться на гарантії. В гарантійному випадку краще звернутися в сервісний центр магазину, в якому був придбаний комп'ютер, інакше можна втратити гарантійного обслуговування.
2
Отже для скидання налаштувань BIOS першим ділом повністю обесточьте комп'ютер, вийнявши з блоку живлення відповідний провід. Потім розкрийте корпус системного блоку. Знайдіть перемичку, відповідальну за скидання налаштувань, зазвичай вона позначена як Clear CMOS, але можуть зустрічатися і інші варіанти. У більшості випадків ця перемичка (джампер) знаходиться поруч з батарейкою на материнській платі. Для скидання налаштувань необхідно переставити перемичку з положення 1-2 в положення 2-3 (де 1-2 і 2-3 - це номери замкнутих контактів), а потім повернути назад.
3
Другий варіант скидання налаштувань - витягнути батарейку материнської плати і через хвилину вставити назад. У цьому випадку настройки BIOS також обнуляться.
4
Після обнулення налаштувань закрийте кришку корпусу комп'ютера. Вставте шнур назад в блок живлення та увімкніть системний блок. Зайдіть в BIOS Setup і виконайте початкову настройку - як мінімум, буде потрібно встановити поточні системні дату і час. Докладна інструкція про механізм настройки BIOS завжди є в керівництві користувача материнської плати вашого комп'ютера.
Зверніть увагу
Вищеописані методи скидання налаштувань BIOS підходять для стаціонарних комп'ютерів. У разі якщо у вас ноутбук, краще відразу звернутися в сервісний центр.